I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo tyrimai

Kraujo tyrimai yra būtini kiekvienam žmogui, nes tai – geriausias būdas įsiklausyti į savo organizmo skleidžiamus įspėjamuosius ženklus.

Laiku atlikus kraujo tyrimus, galima pastebėti net ir menkiausius pakitimus žmogaus organizme ir taip laiku užkirsti kelią pavojingų ligų plitimui. Kasmet atliekami kraujo tyrimai – tai mūsų sveikatos atspindys, galintis įspėti apie mūsų organizme plintančius virusus, infekcijas ar net vėžines ir genetines ligas.

Rezus.lt laboratorijoje pirmiausia siūlome jums atlikti automatinį bendrą kraujo tyrimą, kuris parodo kraujo forminių elementų (eritrocitų, trombocitų, leukocitų) ir kitų netipinių ląstelių kiekį, tūrį, formą bei pasiskirstymą pagal rūšį. Bendras kraujo tyrimas gali parodyti uždegimus, mažakraujystę, padeda atskirti bakterinės ir virusinės kilmės infekcijas.

Kraujo kūneliai ir jų funkcijos

Kraujas – tai jungiamasis audinys, susidedantis iš kraujo plazmos, kraujo lastelių ir kraujo plokštelių. Mūsų kūne veikia trys pagrindinės kraujo kūnelių rūšys, atliekančios specifines funkcijas.

Eritrocitai – kitaip vadinami raudonieji kraujo kūneliai užtikrina deguonies ir dujų pernešimą iš plaučių į kitus organizmo audinius. Organizme pradedant mažėti eritrocitų ir hemoglobino kiekiui, gali išsivysti mažakraujystė.

Trombocitai – pagrindinė trombocitų funkcija yra kraujo krešėjimas ir jo sustabdymas. Jei kraujagyslė yra pažeista, kūnas siunčia signalus trombocitams, dėl kurių jie nukeliauja į sužeistą vietą. Nukeliavę į sužeistą vietą, trombocitai sudaro kraujo krešulį ir taip sustabdo kraujavimą. Mažėjant trombocitų kiekiui, vystosi trombocitopenija, kuri pasižymi stipriu kraujavimu.

Leukocitai – kitaip vadinami baltaisiais kraujo kūneliais, kurių pagrindinė funkcija – kovoti su infekcija. Tai vienas pagrindinių kriterijų, kuriais remiantis galima nustatyti uždegimą organizme. Augant leukocitų koncentracijai kraujyje, ima vystytis leukocitozė, kuri parodo prasidėjusią infekciją organizme. Mažėjant leukocitų koncentracijai, vystosi leukopenija, o ji gali signalizuoti apie įvairias infekcijas, kepenų pažeidimus ar autoimunines ligas.

Ką gali parodyti išsamūs kraujo tyrimai?

Išsamūs kraujo tyrimai gali pateikti atsakymus į daugybę klausimų, susijusių su jūsų sveikata. Pavyzdžiui, kaip veikia įvairūs jūsų kūno organai, parodyti cukraus kiekį kraujyje ar įspėti apie tam tikrų vitaminų trūkumą.

Išsamūs kraujo tyrimai gali atskleisti, kaip veikia jūsų organai.

Beveik visų su organais susijusių problemų diagnozė prasideda laiku atliktu kraujo tyrimu. Net ir menkiausi kraujo tyrimų nukrypimai gali atskleisti sutrikusią jūsų organų veiklą.

Kraujo tyrimas gali pasakyti, kas sukelia nuovargį ar dusulį.

Jei dažnai jaučiatės išsekę be jokios priežasties – tai rimtas organizmo siunčiamas įspėjamasis ženklas. Pavyzdžiui, nepaaiškinamas dažnas nuovargis būdingas mažą geležies kiekį arba padidintą širdies ligų riziką turintiems asmenims. Norint išsiaiškinti tikslią nuovargio priežastį, būtina atlikti išsamų kraujo tyrimą.

Kraujo tyrimas gali paaiškinti jūsų staigų svorio sumažėjimą ar padidėjimą.

Nepaaiškinamas svorio kritimas ar padidėjimas dažnai yra vienas pirmųjų skydliaukės veiklos sutrikimų simptomų. Išsamus kraujo tyrimas gali parodyti hormonų sutrikimus, kurie išduoda ne tik suprastėjusią skydliaukės veiklą, bet taip pat ir kitas ligas.

Kraujo tyrimas gali laiku išduoti lytiniu keliu plintančias ligas.

Jeigu esate seksualiai aktyvūs, labai svarbu reguliariai stebėti savo seksualinę sveikatą. Išsamus kraujo tyrimas gali atskleisti tokias lytiniu keliu plintančias ligas, kaip ŽIV, chlamidiozė, AIDS ir kitas.

Kraujo tyrimas gali padėti stebėti jūsų sveikatos pokyčius.

Kai jums diagnozuojama liga, pavyzdžiui, geležies trūkumas, laiku atliktas išsamus kraujo tyrimas gali padėti stebėti, kaip jūsų organizmui sekasi sėkmingiau įsisavinti geležies kiekį ir siekti progreso.

Kraujo tyrimas gali prailginti jūsų gyvenimą.

Reguliariai atliekami išsamūs kraujo tyrimai leidžia daug anksčiau pastebėti klastingų ligų užuomazgas, virusus ir kitus susirgimus. Mūsų organizmas yra sudarytas iš daugybės organų, kurie atskirai po vieną sudaro tik menką taškelį visame žmogaus kūne. Būtent todėl reguliariai atliekamas išsamus kraujo tyrimas gali būti laikomas mūsų kūno žemėlapiu, kuris išryškina organizmo stipriausias ir silpniausias vietas.

Kokie yra rekomenduojami kraujo tyrimai?

Rezus.lt laboratorijoje siūlome platų kraujo tyrimų pasirinkimą. Nors kraujo tyrimus rekomenduojama atlikti reguliariai, juos taip pat labai svarbu atlikti pajutus bent menkiausius organizmo skleidžiamus simptomus. Štai, kokie kraujo tyrimai yra rekomenduojami, jaučiant šiuos simptomus:

Bendrasis kraujo tyrimas: Silpnumas, karščiavimas, pilvo skausmai ar pykinimas.

Skydliaukės hormonų tyrimai: padidėjęs prakaitavimas, nuotaikų kaita, rankų drebulys, širdies permušimai ar ritmo sutrikimai, kūno svorio mažėjimas arba didėjimas, mieguistumas, nuovargis, silpnumas, odos sausumas ar pleiskanojimas.

Kepenų fermentų tyrimai: miego sutrikimai, sumažėjęs apetitas, pykinimas, pilvo pūtimas, viduriavimas ir pasikeitę tuštinimosi įpročiai, delnų ir padų spalvos pokyčiai, gelta.

Mikroelementų ir vitaminų tyrimai: suprastėjęs matymas, silpnumas, mieguistumas, nemiga, dažnas kraujavimas iš nosies, plonėjantys ir lūžinėjantys nagai bei plaukai, padidėjęs pleiskanojimas.

Širdies ir kraujagyslių tyrimai: skausmai širdies plote, kurie plinta į kitas kūno vietas, stiprus skausmas krūtinėje, silpnumas, padidėjęs prakaitavimas, galvos svaigimas, pykinimas, nerimas.

Tuberkuliozės nustatymo tyrimai: kosulys, drebulys, dusulys, naktinis prakaitavimas, apetito stoka, karščiavimas, kūno masės mažėjimas, skausmas krūtinėje, skrepliavimas, atsikosėjimas krauju.

Celiakijos tyrimai: viduriavimas, nuovargis, raumenų nykimas, pūslelės ant odos, išmatų pakitimai, kaulų skausmai, kūno masės mažėjimas, nevaisingumas, apatija.

Cukrinio diabeto tyrimai: troškulys, odos niežėjimas, padažnėjęs poreikis šlapintis, ilgai gyjančios žaizdos, regėjimo sutrikimai, padidėjęs apetitas, nuovargis.

Kasos funkcijos tyrimai: pilvo pūtimas, pykinimas, vėmimas, dujų kaupimasis, viduriavimas, pilvo skausmai, karščiavimas, kūno masės mažėjimas.

Inkstų funkcijos rodiklių tyrimai: nuovargis, silpnumas, apetito stoka, pykinimas, vėmimas, šleikštulys, kojų tinimai, dėmesio koncentravimo sutrikimai.

Reumatoidinio artrito tyrimai: sąnarių skausmas, bendras nuovargis, akių skausmas, mažakraujystė, kūno masės mažėjimas, raumenų silpnumas.

Vėžio žymenų tyrimai: nuolatinis kosulys, krūtų pokyčiai, šlapinimosi sutrikimai, tuštinimosi pokyčiai, padidėję limfmazgiai, kraujas išmatose ir šlapime, sėklidžių pokyčiai, pasikeitę odos dariniai.

Nėščiųjų tyrimai: kraujavimas ar tepimas, pykinimas, skausmingos krūtys, dažnas šlapinimasis, nuovargis, silpnumas, pilvo pūtimas.

Hepatitų tyrimai: apetito stoka, bendras kūno silpnumas, vėmimas, viduriavimas, pykinimas, lengvas karščiavimas, raumenų skausmas.

Erkių pernešamų ligų tyrimai: karščiavimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, raudonos dėmės ant odos.

Rezus kraujo tyrimai

Išsamius kraujo tyrimus atlikti reguliariai rekomenduojama įvairaus amžiaus žmonėms – tiek jauniems, tiek brandaus amžiaus senjorams. Būtent dėl to Rezus.lt stengiamės užtikrinti lanksčias kainas ir aukštą kokybės lygį.

Rezus.lt – auganti, moderni ir nuolat savo kokybę gerinanti įmonė. Laboratorines paslaugas teikiame mažiems, jauniems, vyresniems, sveikiems ir sergantiems. Savo klientams siekiame pasiūlyti plačią pasiūlą, naujus tyrimo metodus ir nuolatinį tobulėjimą.

Mūsų siekis – būti prieinamiems kiekvienam pacientui, sumažinti ilgą laukimą eilėse pas šeimos gydytoją, teikti greitas ir aukštos kokybės paslaugas. Kraujo tyrimus galite atlikti jums patogiame mieste: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose ir Joniškyje.

Kraujo tyrimų kaina

Rezus.lt laboratorijose siekiame, kad mūsų kainos būtų prieinamos ir lanksčios visiems klientams. Jeigu jus domina konkreti tyrimų kaina įvairiuose Lietuvos miestuose, jas galite rasti apsilankę mūsų puslapyje ir paspaudus ties jus dominančiu tyrimu.

Dažnai klientams kylantis klausimas – kiek kainuoja kraujo tyrimai? Visų kraujo tyrimų kaina priklauso nuo jų rūšies. Tad pasirūpinkite savo sveikata šiandien ir apsilankykite mūsų puslapyje jau dabar!

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl reikia darytis kraujo tyrimus?

Reguliariai atliekami kraujo tyrimai gali padėti anksčiau nustatyti įvairias ligas, užkrėtimus, alergijas. Tai efektyvus būdas reguliariai pasitikrinti savo sveikatą ir gauti tikslingą gydymą. 

Kokia yra kraujo tyrimų kaina? 

Rezus siekis yra suteikti aukščiausio lygio paslaugas už prieinamą kainą. Mūsų siūlomus kraujo tyrimus ir jų kainas rasite apsilankę mūsų puslapyje.

Ką reikia žinoti prieš atliekant kraujo tyrimus? Kaip pasiruošti?

Prieš atliekant kraujo tyrimą reikėtų būti nevalgius bent 8 valandas. Gerti galima tik vandenį. Tuomet kraujo tyrimų rezultatai bus tiksliausi.

Kaip užsiregistruoti kraujo tyrimams?

Užsiregistruoti kraujo tyrimams galima telefonu: +370 676 20220 arba internetu.

Atsakingas požiūris