Nustebinkite artimuosius Rezus dovanų kuponais leisdami jiems pasitikrinti sveikatą!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

A-AMYL | Alfa Amilazė

A-AMYL | Alfa Amilazė

7,00€

Prekės kodas: 15074
vnt.
Aprašymas

α-Amilazė – tai fermentas, kuris randamas seilių liaukose. Veikiant α-Amilazei prasideda pirmosios krakmolo arba glikogeno skilimo stadijos, susidaro didelės molekulinės masės angliavandeniai (krakmolo ir glikogeno skilimo tarpiniai produktai - dekstrinai).

Didžiausias amilazės aktyvumas nustatomas kasos ir seilių liaukų audinyje. Skrandyje amilazės nėra. α-Amilazę iš kraujo gana greitai šalina inkstai.

α-Amilazės tyrimą tikslinga atlikti, jeigu siekiama ištirti seilių liaukų uždegimą.

Vaikams iki 2 metų α-Amilazės aktyvumas kraujyje labai mažas. Pasireiškus ūmiam pankreatitui, α-Amilazės koncentracija kraujyje padidėja per pirmąsias 24 valandas. α-Amilazės tyrimu grindžiama ūmių chirurginių būklių diferencinė diagnostika: pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas, gastrointestinalinė perforacija, peritonito požymiai, žarnyno kraujagyslių patologija. Jeigu ligoniui nustatomas trigliceridų koncentracijos padidėjimas kraujyje, tai α-Amilazės koncentracija yra klaidingai žema. Vartojant morfiną, α-Amilazės koncentracija kraujyje dali padidėti.

Fiziologinėmis sąlygomis bendra serumo amilazė – tai pankreatinės α-amilazės ir seilių liaukų α-amilazės mišinys, o stebint abiejų amilazių padidėjimą, galima įtarti kasos, pilvo ertmės organų uždegimą arba seilių liaukų patologijas.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, kaip vienas iš pagrindinių kepenų funkcijos rodiklių, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba, alkoholis.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 12 val.
A-AMYL | Alfa Amilazė
A-AMYL | Alfa Amilazė
Prekės kodas: 15074

7,00€

Taip pat rekomenduojame

REZUS puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.