Dėmesio! Informuojame, kad neturime galimybės aptarnauti klientų, kuponus įsigijusių per BETA.LT ir BETADOVANA.LT portalus. Kuponų turėtojus visais klausimais raginame kreiptis į pardavėją UAB „Beta media“ adresu info@betamedia.lt .

Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

CRB | C reaktyvus baltymas

CRB | C reaktyvus baltymas

8,00€

Prekės kodas: 18022
vnt.
Aprašymas

C‑reaktyvusis baltymas yra klasikinis uždegiminių reakcijų ūmios fazės baltymas. Jis gaminamas kepenyse. CRB koncentracija staigiai didėja uždegiminių procesų metu.

CRB atsakas dažnai atsiranda anksčiau už klinikinius simptomus, tame tarpe ir karščiavimą. Normaliems, sveikiems žmonėms nustatomi tik CRB pėdsakai, iki 5 mg/L. Po ūmios fazės atsako pradžios CRB koncentracija staigiai ir ženkliai didėja. Koncentracija didėti ima per 6-12 valandų, o pikas pasiekiamas per 24-48 valandas. Koncentracija viršijanti 100 mg/L yra susijusi su stipriais stimulais, tokiais kaip didelė trauma ar sunki infekcija (sepsis).

CRB atsakas gali būti mažiau išreikštas pacientams, sergantiems kepenų ligomis. CRB tyrimai yra naudojami nustatant sisteminius uždegiminius procesus; vertinant bakterinių infekcijų gydymą antibiotikais; nustatant intrauterininę infekciją su lydinčiu priešlaikiniu amniono maišo plyšimu; diferencijuojant aktyvią ir neaktyvią ligos formas su kartu esančia infekcija, pvz.: pacientams, sergantiems SRV ar opiniu kolitu; terapinei reumatinių ligų stebėsenai ir priešuždegiminio gydymo vertinimui; vertinant pooperacinių komplikacijų, tokių kaip žaizdos infekcija, trombozė ir pneumonija, atsiradimą ankstyvoje stadijoje; atskiriant infekciją nuo kaulų čiulpų atmetimo. Pooperacinė CRB koncentracijos stebėsena gali padėti atpažinti netikėtas komplikacijas (išliekanti aukšta ar didėjanti koncentracija). CRB koncentracijos pokyčių matavimas pateikia naudingos diagnostinės informacijos apie ligos ūmumą ir sunkumą. Jis taip pat leidžia spręsti apie ligos kilmę. Išliekanti aukšta CRB koncentracija dažniausiai yra rimtas prognostinis ženklas, kuris nurodo nekontroliuojamą infekciją.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama atlikti ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, nėštumas.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 12 val.
CRB | C reaktyvus baltymas
CRB | C reaktyvus baltymas
Prekės kodas: 18022

8,00€

Taip pat rekomenduojame