I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

BKT | Bendras kraujo tyrimas

BKT | Bendras kraujo tyrimas

6,50€

Prekės kodas: 16004
vnt.
Aprašymas

Automatinis bendras kraujo tyrimas (BKT) – tai pats pirminis profilaktinis kraujo sudėties tyrimas, kuris parodo kraujo forminių elementų (eritrocitų, trombocitų, leukocitų) ir kitų netipinių ląstelių kiekį, tūrį, formą, pasiskirstymą pagal rūšį. Bendras kraujo tyrimas parodo uždegimus, mažakraujystę, padeda atskirti bakterinės ir virusinės kilmės infekcijas.

 


WBC (leukocitai)

Leukocitai atlieka svarbų vaidmenį apsaugant organizmą nuo infekcijų ir ligų. Jie yra atsakingi už imuninės sistemos veikimą ir užkertant kelią kenksmingų mikroorganizmų įsiskverbimui. Leukocitų kiekio padidėjimas ar sumažėjimas gali rodyti tam tikras sveikatos problemas. Padidėjęs leukocitų skaičius (leukocitozė) dažnai gali rodyti infekciją, uždegiminį procesą, imuninės sistemos reakciją ar net vėžio buvimą. Kita vertus, sumažėjęs leukocitų skaičius (leukopenija) gali rodyti imuninės sistemos slopinimą, tam tikras infekcijas arba medžiagų apykaitos sutrikimus.

RBC (eritrocitai)

RBC arba eritrocitai yra raudonosios kraujo ląstelės, kurios atlieka svarbų vaidmenį organizme, nešant deguonį į audinius ir atvedant anglies dioksidą iš audinių į plaučius. Eritrocitų kiekis gali suteikti informacijos apie organizmo sveikatą ir padėti diagnozuoti tam tikras problemas. Paprastai, bendras eritrocitų skaičius vertinamas kartu su kitais rodikliais, pvz., hemoglobino kiekiu, hematokrito (eritrocitų tūrio kraujyje) lygiu ir eritrocitų dydžiu. Šie rodikliai gali rodyti įvairias būklės, tokias kaip anemija (mažas eritrocitų skaičius arba hemoglobino trūkumas), eritrocitų gamybos sutrikimus ar netgi kraujavimą.

HBG (hemoglobinas)

HBG (hemoglobinas) yra baltymas, kuris yra atsakingas už deguonies pernešimą iš plaučių į audinius bei anglies dioksido pernešimą iš audinių į plaučius. Bendrame kraujo tyrime HBG (hemoglobino) kiekis matuojamas ir paprastai išreiškiamas gramais per decilitrą kraujo (g/dL). Normalus hemoglobino lygis skiriasi priklausomai nuo lyties ir amžiaus. Nuo šio lygio priklauso kraujo geba pernešti deguonį organizmui. Pavyzdžiui, žemas hemoglobino lygis (anemija) gali rodyti geležies trūkumą, vitamino B12 ar folio rūgšties trūkumą, kraujo netekimą, tam tikras genetines sutrikimus ar kitas ligas.

HCT (hematokritas)

HCT (hematokritas) yra rodiklis, matuojantis eritrocitų tūrį kraujyje procentais. Tai reiškia, kad hematokritas parodo, kiek procentų iš viso kraujo tūrio užima eritrocitai. Bendrame kraujo tyrime hematokritas išreiškiamas procentais arba kaip skaičius, ir jis naudojamas kaip rodiklis organizmo kraujo sudėties vertinimui. Paprastai, kai rezultatai yra žemiau normalaus hematokrito lygio, tai gali rodyti anemiją, kurioje sumažėja eritrocitų skaičius arba jų tūris kraujyje. Kita vertus, padidėjęs hematokritas gali rodyti dehidrataciją, tam tikras plazmos skystumo trūkumo būsenas ar kitas ligas, tokią kaip policitemija vera, kurioje padidėja raudonųjų kraujo kūnelių gamyba.

Svarbu paminėti, kad bendrame kraujo tyrime HCT vertinamas kartu su kitais rodikliais, pvz., eritrocitų skaičiumi ir hemoglobino kiekiu.

MCV (vidutinis eritrocito tūris)

MCV (vidutinis eritrocito tūris) yra rodiklis, matuojantis vidutinį eritrocito dydį kraujyje. Tai parodo, kiek dideli ar maži yra eritrocitai. MCV vertės gali reikšti skirtingas būklės:

1. Mažas MCV: Mažas vidutinis eritrocito tūris gali rodyti mikrocitozę, kurioje eritrocitai yra mažesni nei įprasta. Tai gali būti susiję su geležies trūkumo anemija, kurioje organizme trūksta geležies, reikalingos eritrocitų gamybai.

2. Didelis MCV: Didelis vidutinis eritrocito tūris gali rodyti makrocitozę, kurioje eritrocitai yra didesni nei įprasta. Tai gali būti susiję su vitaminų B12 ir folio rūgšties trūkumu, kai organizme trūksta šių vitaminų, kurie yra būtini sveikai eritrocitų gamybai.

3. Normalus MCV: Normalus vidutinis eritrocito tūris gali rodyti normalų eritrocitų dydį. Tai gali būti pastebėta normalioje kraujo sudėtyje arba tam tikroms būklėms, kurios nesukelia pokyčių eritrocitų dydžiu.

MCH (vidutinis eritrocitų hemoglobinas)

MCH (vidutinis eritrocitų hemoglobinas) yra rodiklis, matuojantis vidutinį hemoglobino kiekį viename eritrocite. Tai parodo, kiek hemoglobino yra perduodama vienam eritrocitui. MCH vertės gali reikšti skirtingas būklės:

1. Mažas MCH: Mažas vidutinis eritrocitų hemoglobinas gali rodyti hipochrominę anemiją, kurioje eritrocitai turi mažai hemoglobino. Tai dažniausiai susiję su geležies trūkumo anemija, kur organizme yra nepakankamai geležies, reikalingos hemoglobino gamybai.

2. Didelis MCH: Didelis vidutinis eritrocitų hemoglobinas gali rodyti hiperchrominę anemiją, kurioje eritrocitai turi daugiau hemoglobino nei įprasta. Tai gali būti susiję su tam tikromis būklėmis, kurios padidina hemoglobino kiekį, pavyzdžiui, vitaminų B12 ar folio rūgšties trūkumu.

3. Normalus MCH: Normalus vidutinis eritrocitų hemoglobinas gali rodyti normalų hemoglobino kiekį eritrocituose. Tai gali būti pastebėta normalioje kraujo sudėtyje arba tam tikroms būklėms, kurios neturi įtakos hemoglobino kiekiui.

MCHC (vidutinė hemoglobino koncentracija eritrocite)

MCHC (vidutinė hemoglobino koncentracija eritrocite) yra rodiklis, matuojantis vidutinę hemoglobino koncentraciją eritrocituose. Tai parodo, kiek koncentruotas hemoglobinas yra eritrocituose. MCHC vertės gali reikšti skirtingas būklės:

1. Mažas MCHC: Maža vidutinė hemoglobino koncentracija eritrocituose gali rodyti hipochrominę anemiją, kurioje hemoglobino koncentracija yra mažesnė nei įprasta. Tai dažniausiai susiję su geležies trūkumo anemija arba kitomis būsenomis, kurios lemia hemoglobino mažesnį kiekį eritrocituose.

2. Didelis MCHC: Didelė vidutinė hemoglobino koncentracija eritrocituose gali būti retesnis reiškinys, kuris gali atsirasti dėl padidėjusio hemoglobino kiekio ar kitų kraujo sutrikimų. Tai gali būti susiję su tam tikromis genetinėmis arba įgimtomis būklėmis, kurios lemia padidėjusią hemoglobino koncentraciją.

3. Normalus MCHC: Normali vidutinė hemoglobino koncentracija eritrocituose rodo normalią hemoglobino koncentraciją. Tai gali būti pastebėta normalioje kraujo sudėtyje arba tam tikroms būklėms, kurios neturi įtakos hemoglobino koncentracijai.

RDW (eritrocitų pasiskirstymas pagal dydį)

RDW (eritrocitų pasiskirstymas pagal dydį) yra rodiklis, matuojantis eritrocitų dydžio variaciją kraujyje. Jis parodo, kaip eritrocitai išsidėsto pagal jų dydį. RDW vertės gali reikšti skirtingas būklės:

1. Padidėjęs RDW: Padidėjęs eritrocitų pasiskirstymas pagal dydį gali rodyti, kad eritrocitų dydžio skirtumas yra didesnis nei įprasta. Tai gali būti susiję su įvairiomis anemijos formomis, kuriose eritrocitai yra skirtingo dydžio ir forma.

2. Normalus RDW: Normalus eritrocitų pasiskirstymas pagal dydį rodo, kad eritrocitai turi panašų dydį ir jų pasiskirstymas yra harmoningas. Tai gali būti pastebėta normalioje kraujo sudėtyje arba tam tikroms būklėms, kurios neturi įtakos eritrocitų dydžiui.

PLT (trombocitai)

PLT (trombocitai) yra kraujo ląstelės, atsakingos už kraujo krešėjimą ir trombocitų funkcijos palaikymą. Trombocitai yra mažesni už eritrocitus ir leukocitus, tačiau jų vaidmuo yra labai svarbus.Tai yra vienas iš pagrindinių rodiklių, naudojamų vertinant kraujo krešumo gebėjimą ir įvairias kraujotakos sutrikimus.

Trombocitų kiekio padidėjimas ar sumažėjimas gali rodyti tam tikras sveikatos problemas:

1. Padidėjęs trombocitų skaičius (trombocitozė) gali būti susijęs su tokiais dalykais kaip kraujo ligos, uždegimas, infekcija ar net vėžys.

2. Sumažėjęs trombocitų skaičius (trombocitopenija) gali būti susijęs su įvairiomis būklėmis, įskaitant autoimunines ligas, kraujo sutrikimus, kepenų ar inkstų ligas, sunkias infekcijas ar vaistų šalutinį poveikį.

MPV (vidutinis trombocitų tūris) Vidutinis trombocitų tūris – rodiklis leidžiantis įvertinti trombocitų dydį. Ką tik pagaminti trombocitai būna didžiausi ir su laiku mažėja, dėl to šis rodiklis leidžia įvertinti trombocitų atsinaujinimo procesus.
NE (neutrofilai)

NE (neutrofilai) yra viena iš baltojo kraujo kūnelių (leukocitų) kategorijų. Neutrofilai yra svarbi dalis imuninės sistemos ir atlieka svarbų vaidmenį organizmo gynyboje nuo infekcijų. Šis rodiklis padeda vertinti imuninės sistemos būklę ir nustatyti infekcijas ar uždegiminius procesus organizme.

Neutrofilų skaičius gali reikšti skirtingas būklės:

1. Padidėjęs neutrofilų skaičius (neutrofilija) gali rodyti, kad organizme vyksta infekcija, uždegimas, audinių pažeidimas arba kai kurios kaulų čiulpų sutrikimai.

2. Sumažėjęs neutrofilų skaičius (neutropenija) gali būti susijęs su tam tikromis genetinėmis būsenomis, autoimuninėmis ligomis, aplastine anemija, tam tikrų vaistų šalutiniu poveikiu arba chemoterapijos poveikiu.

LY (limfocitai)

LY (limfocitai) yra viena iš baltojo kraujo kūnelių (leukocitų) kategorijų. Limfocitai yra svarbi dalis imuninės sistemos ir atlieka įvairias funkcijas, įskaitant imuninės atminties formavimą ir specifinės imuninės atsakos reguliavimą. Limcofitų rezultatai padeda vertinti imuninės sistemos būklę ir nustatyti tam tikras ligas arba imuninės sistemos sutrikimus.

Limfocitų skaičius gali rodyti skirtingas būklės:

1. Padidėjęs limfocitų skaičius (limfocitozė) gali rodyti, kad organizme vyksta infekcija, ypač virusinės infekcijos, autoimuninės ligos, kai kurios leukemijos formos arba kitos imuninės sistemos sutrikimai.

2. Sumažėjęs limfocitų skaičius (limfopenija) gali būti susijęs su tam tikromis būklėmis, įskaitant imunodeficito sutrikimus, chemoterapiją, aplastinę anemiją arba kitus sutrikimus, kurie veikia limfocitų gamybą arba veikimą.

MO (monocitai)

MO (monocitai) yra viena iš baltojo kraujo kūnelių (leukocitų) kategorijų. Monocitai yra didelės ląstelės, kurios vaidina svarbų vaidmenį organizmo imuninėje ir uždegiminėje reakcijoje. Rezultatai padeda vertinti imuninės sistemos būklę ir nustatyti tam tikras ligas arba uždegiminius procesus organizme.

Monocitų skaičius gali reikšti skirtingas būklės:

1. Padidėjęs monocitų skaičius (monocitozė) gali rodyti, kad organizme vyksta uždegimas, infekcija, audinių pažeidimas arba tam tikros kitos būklės, kurios reikalauja monocitų aktyvacijos.

2. Sumažėjęs monocitų skaičius (monocitopenija) gali būti susijęs su tam tikromis būklėmis, įskaitant tam tikrus imunodeficito sutrikimus, tam tikrus vaistų šalutinį poveikį arba kaulų čiulpų sutrikimus.

EO (eozinofilai)

EO (eozinofilai) yra viena iš baltojo kraujo kūnelių (leukocitų) kategorijų. Eozinofilai yra ląstelės, turinčios granulės, ir atlieka svarbų vaidmenį organizmo imuninėje reakcijoje, ypač alerginėse reakcijose ir parazitų infekcijose. Jų rezultatų pagalba galima vertinti imuninės sistemos būklę ir nustatyti tam tikras ligas arba alergines reakcijas.

Eozinofilų skaičius gali reikšti skirtingas būklės:

1. Padidėjęs eozinofilų skaičius (eozinofilija) gali rodyti alergines reakcijas, astmą, alerginį rinitą, parazitines infekcijas ar kitas būklės, kurios sukelia imuninį arba uždegiminį atsaką.

2. Sumažėjęs eozinofilų skaičius (eozinopenija) yra retesnis reiškinys, tačiau gali būti susijęs su tam tikromis būklėmis, tokiomis kaip didelis kortikosteroidų vartojimas arba sunkios bakterinės infekcijos.

BA (bazofilai) Bazofilai - dalyvauja greito tipo alerginėse reakcijose, todėl jų skaičius esant medikamentinei, maisto ir buitinei alergijai ryškiai padidėja. Bazofilų padidėjimas taip pat gali būti stebimas esant žaizdų gijimui, taip pat tam tikroms ligoms, pavyzdžiui reumatoidiniui artritui, virškinamojo trakto opoms.
LUC (kitos netipinės ląstelės)

LUC (kitos netipinės ląstelės) yra bendras terminas, naudojamas norint apibūdinti kraujo tyrimo rezultatuose matomas ląsteles, kurios nėra standartinės kraujo ląstelės (pvz., eritrocitai, leukocitai, trombocitai) arba jų pavadinimas arba kategorija nėra aiškiai nustatyta. Kai kraujo tyrimo rezultatuose nurodoma "LUC" arba "kitos netipinės ląstelės", tai gali reikšti, kad buvo pastebėtos ląstelės, kurių pobūdis nėra aiškus arba kurios nepriklauso įprastoms kraujo ląstelėms. Tačiau, norint tiksliai nustatyti, kas yra šios "kitos netipinės ląstelės" ir ką tai gali reikšti, būtina atlikti tolesnius tyrimus, interpretuoti rezultatus ir gauti daugiau informacijos iš gydytojo arba laboratorijos specialisto.

BKT | Bendras kraujo tyrimas
BKT | Bendras kraujo tyrimas
Prekės kodas: 16004

6,50€

Taip pat rekomenduojame