Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu
Nefrinai (metanefrinas, normetanefrinas)

Nefrinai (metanefrinas, normetanefrinas)

120,00€

vnt.
Aprašymas

Nefrinai, arba metanefrinas ir normetanefrinas, yra biocheminės medžiagos, kurios susidaro organizme kaip adrenalino ir noradrenalino metabolitai. Adrenalinas ir noradrenalinas yra hormonai, išskiriami adrenalino liaukoje (virš inkstų), kurie reguliuoja įvairius kūno procesus, įskaitant kraujospūdį, širdies ritmą ir kraujagyslių susiaurėjimą.

Nefrinų (metanefrinų ir normetanefrinų) kraujo tyrimas naudojamas vertinant adrenalino sistemos veiklą ir nustatant tam tikras sąlygas, ypač feochromocitomą - adrenalino liaukos gerybinę naviką. Šis tyrimas gali suteikti informacijos apie adrenalino ir noradrenalino lygį organizme bei padėti nustatyti, ar yra perteklinio šių hormonų gamybos.

Įprastai nefrinų kraujo tyrimas atliekamas, kai yra įtarimas dėl feochromocitomos. Šios būklės simptomai gali apimti staigų ir intensyvų aukštą kraujospūdį, stiprų širdies plakimą, galvos skausmą, prakaitavimą ir nerimą. Nefrinų kraujo tyrimas padeda patvirtinti arba paneigti feochromocitomos buvimą.

Tyrimo rezultatai rodo metanefrinų ir normetanefrinų koncentraciją kraujyje. Jei šių medžiagų koncentracija yra didelė, tai gali rodyti perteklinį adrenalino ir noradrenalino gamybą, kuris yra tipiškas feochromocitomai. Tokiais atvejais, pacientui gali būti rekomenduojama atlikti papildomus tyrimus, tokius kaip magnetinio rezonanso tomografija (MRT) arba kompiuterinė tomografija (KT), siekiant nustatyti naviko buvimą ir jo dydį.

 

Nefrinai (metanefrinas, normetanefrinas)
Nefrinai (metanefrinas, normetanefrinas)

120,00€