Dėmesio! Informuojame, kad šiuo metu neaptarnaujame klientų, kuponus įsigijusių iš UAB ,,Beta Media", nes neturime galimybės patikrinti kuponų validumo. Kuponų turėtojus visais klausimais raginame kreiptis į pardavėją UAB „Beta media“ adresu info@betamedia.lt .

Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

Kokliušo (Bordatella pertussis) kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjų nustatymas iš gerklės nuograndų PGR metodu

Kokliušo (Bordatella pertussis) kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjų nustatymas iš gerklės nuograndų PGR metodu

60,00€

Prekės kodas: 19541
vnt.
+ Dovana
K | Kalis
+ Dovana
Na | Natris
Aprašymas

Kokliušą sukelia Bordetella pertussis bakterija, kuri, apsigyvenusi viršutiniuose kvėpavimo takuose, išskiria toksinus, lemiančius kokliušui būdingus simptomus. Kokliušu užsikrečiama nuo sergančio žmogaus oro lašeliniu būdu: kalbant, čiaudint, o ypač – kosint. Ligą dažnai platina suaugusieji, nė nežinantys, kad serga kokliušu, nes jiems simptomai būna silpnesni, tad kokliušas dažnai supainiojamas su kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Kokliušu sergantis žmogus ligą platina apie 20 dienų, tai yra nuo pirmųjų simptomų atsiradimo iki 2 savaičių po būdingų kokliušui kosulio priepuolių atsiradimo. Kokliušu paprastai susergama šaltuoju metu laiku – vėlyvą rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį. Kokliušu dažniausiai serga 1- 5 metų amžiaus vaikai, tačiau naujagimiai bei kūdikiai taip pat yra labai imlūs šiai ligai.

Lietuvoje pagal profilaktinį vaikų skiepijimo kalendorių nuo kokliušo vaikai skiepijami 2; 4; 6; 18 mėnesių, o vėliau 6-7 metų amžiaus vaikai. Pasiskiepijus imunitetas išlieka tik apie 10 metų, persirgus – apie 7 metus (priklauso nuo imuninės sistemos). Imunitetas kokliušui po truputį pradeda silpti praėjus 2 metams nuo skiepo arba persirgtos infekcijos. Dėl sąlyginai neilgai trunkančio imuniteto ir dėl to, kad manoma kokliušą dažniausiai platina suaugusieji, daugelyje šalių siūloma revakcinuoti paauglius ir suaugusius žmones, taip pat nėščiąsiąs, bei jų šeimos narius). Lietuvoje nuo 2015 metų nemokamai revakcinuojami 15-16 metų paaugliai.

Revakcinacija ypač rekomenduojama mažų vaikų turintiems ar ketinantiems jų susilaukti tėvams, taip pat kitiems šeimos nariams- paaugliams bei seneliams. Kadangi didžioji dalis kūdikių ir mažų vaikų ( pagal statistiką 80 proc. kūdikių užsikrečia jiems labai pavojingu kokliušu nuo suaugusių šeimos narių) serga šia infekcija su komplikacijomis: dehidratacija; apnėja (trumpalaikis kvėpavimo sustojimas) - pasireiškia 61 proc.); pneumonia – 23 proc.; konvulsijos (stiprūs nevaldomi traukuliai) -1,1 proc.; mirtis – 1 proc.

S i m p t o m a i :

  1. 1-2 savaites kokliušo simptomai primena daugelį peršalimo ligų – ligonis sloguoja, čiaudi, nežymiai karščiuoja, šiek tiek kosti. Šios stadijos metu kokliušas dažnai būna supainiojamas su paprastu peršalimu.
  2. Ligai progresuojant, prasideda kokliušui būdingų kosulio priepuolių etapas, kuris trunka 1-6 savaites, bet gali užsitęsti net iki 10 savaičių. Per parą gali ištikti nuo kelių iki keliolikos ar net keliasdešimt priepuolių, kurie padažnėja ir tampa stipresni naktį. Priepuolio metu kosulys būna sausas, spazminis, labai intensyvus, ligonis gali pradėti dusti, vemti, labai pavargsta, išsigąsta. Tiesa, kadangi paauglių ir suaugusių žmonių imuninė sistema yra stipresnė, jie šią ligą perneša lengviau, kosulys gali būti gan įprastas, rimtų ir labai varginančių kosulio priepuolių gali ir nebūti.
  3. Nuo kokliušo sveikstama ilgai, sveikimo stadija trunka 2-6 savaites, kartais ir kelis mėnesius. Tačiau jis gali bet kada gali atsinaujinti, ypač jei peršąlama ar susergama kvėpavimo takų infekcijomis.

 

D i a g n o z a v i m a s :

Kokliušui nustatyti atliekami tyrimai:

  1. BKT (padidėja limfocitų kiekis)
  2. Bakteriologinis pasėlio tyrimas iš nosiaryklės
  3. Bordetella pertussis antikūnai IgA – atsiranda tik ligos metu, 3-6 savaitę nuo simptomų pradžios
  4. Bordetella pertussis antikūnai IgG – atsiranda po 4 savaičių nuo simptomų pradžios ir parodo esamą kokliušo infekciją ar buvusią vakcinaciją. Šį tyrimą rekomenduojama atlikti kartu su IgA antikūnų tyrimu.

 

Kokliušo diagnozės nustatymas:

  1. Vaikui – kokliušą galima įtarti, jei pasikartoja dažni ir itin varginantys, intensyvus kosulio priepuoliai, sustiprėjantys naktį.
  2. Suaugusiajam – ligos simptomai ne tokie akivaizdūs, tačiau jeigu kosėjama 2 savaites ir ilgiau, reikėtų atlikti tyrimus.

 

Kokliušo (Bordatella pertussis) kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjų nustatymas iš gerklės nuograndų PGR metodu
Kokliušo (Bordatella pertussis) kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjų nustatymas iš gerklės nuograndų PGR metodu
Prekės kodas: 19541

60,00€

Taip pat rekomenduojame