Dėmesio! Informuojame, kad šiuo metu neaptarnaujame klientų, kuponus įsigijusių iš UAB ,,Beta Media", nes neturime galimybės patikrinti kuponų validumo. Kuponų turėtojus visais klausimais raginame kreiptis į pardavėją UAB „Beta media“ adresu info@betamedia.lt .

Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

ALT | Alanininė aminotransferazė

ALT | Alanininė aminotransferazė

5,00€

Prekės kodas: 15061
vnt.
Aprašymas

Alanininė transaminazė (ALT) – padidėjęs ALT fermento aktyvumas dažniausiai vertinamas kaip vienas iš jautriausių kepenų patologijos rodiklių. Tai viena iš dviejų klinikoje naudojamų transaminazių. ALT randama beveik visų audinių ląstelėse. Didžiausias ALT aktyvumas nustatomas kepenyse, inkstuose, raumenyse, leukocituose. Esant kepenų pažeidimui ALT aktyvumas serume greitai didėja. Esant inkstų, širdies raumens, skersaruožių raumenų, hemopoetinių organų pažeidimams didesnio šio fermento pokyčio nerandama.

Didžiausi ALT aktyvumo pokyčiai (padidėjimas dešimt ir daugiau kartų) nustatomi sergant ūmiu hepatitu, ūmiais kepenų perkusijos sutrikimais ir ūmine kepenų nekroze, kurią sukėlė nuryti toksinai, įskaitant paracetamolį ir anglies tetrachloridą. Nedidelį arba vidutinį ALT lygio padidėjimą taip pat galima stebėti po alkoholio nurijimo arba vaistų, kurių sudėtyje yra penicilino, salicilatų arba opiatų, suvartojimo.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, kaip vienas iš pagrindinių kepenų funkcijos rodiklių, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba, alkoholis.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 12 val.
ALT | Alanininė aminotransferazė
ALT | Alanininė aminotransferazė
Prekės kodas: 15061

5,00€

Taip pat rekomenduojame