D Ė M E S I O ! Informuojame, kad šių metų 05.22-06.02 procedūriniame kabinete, adresu Gumbinės 33C, Šiauliai, nebus imami mėginiai nagų ir odos mikroskopiniams tyrimams.

Nustebinkite artimuosius Rezus dovanų kuponais leisdami jiems pasitikrinti sveikatą!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

ALP | Šarminė fosfatazė

ALP | Šarminė fosfatazė

3,80€

vnt.
Aprašymas

Šarminė fosfatazė (ALP) koncentracija serume yra informatyvus kaulų ir kepenų patologijos rodiklis. Esant tulžies nutekėjimo mechaninei kliūčiai, šarminės fosfatazės aktyvumas serume labai padidėja. Šis padidėjimas apytikriai sutampa su tiesioginio bilirubino padidėjimu. Padidėjimas gali būti susijęs ir su procesu kauluose. Ypač moterims menopauzėje gali vystytis osteoporozė, būti suintensyvėjusi kaulų rezorbcijos fazė. Tai paskatina šarminės fosfatazės koncentracijos didėjimą serume. Jeigu procesas yra kepenyse, GGT fermento nustatymas gali padėti susigaudyti konkrečioje klinikinėje situacijoje. GGT, ŠF ir tiesioginis bilirubinas didėja esant mechaninei kepenų geltai. Vaikų šarminės fosfatazės koncentracija normos sąlygomis būna didesnė nei suaugusiųjų. Fiziologinis šarminės fosfatazės padidėjimas gali būti jeigu pacientas kraujo ėminį priduos iškart po valgio.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, fizinis krūvis, alkoholio vartojimas.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 12 val.
ALP | Šarminė fosfatazė
ALP | Šarminė fosfatazė

3,80€

Taip pat rekomenduojame

REZUS puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.