I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

Transferino įsotinimas

Transferino įsotinimas

23,00€

Prekės kodas: 15985
vnt.
Aprašymas

Kraujo tyrimas, kuriuo vertinamas Transferino įsotinimas, TIBC (en. Total Iron Binding Capacity) ir UIBC (en. Unsaturated Iron Binding Capacity), yra labai svarbus diagnozuojant ir stebint geležies metabolizmo sutrikimus.

  1. Transferino įsotinimas (TS): Tai procentinis geležies kiekis serume, kuris yra susietas su transferinu, pagal bendrą geležies kiekį organizme. Normalus TS yra paprastai tarp 20-50%. Šis rodiklis leidžia gydytojams įvertinti, kiek geležies yra sunaudojama ir ar yra pakankamai geležies organizmui veikti normaliai.
  2. TIBC: rodo maksimalų geležies kiekį, kurį gali pernešti transferinas. Padidėjęs TIBC gali rodyti geležies trūkumą organizme, nes organizmas stengiasi padidinti transferino kiekį siekdamas didinti geležies absorbciją.
  3. UIBC: geležies kiekis, kuris gali būti susietas su transferinu, bet faktiškai nėra susietas su geležimi. UIBC yra skirtumas tarp TIBC ir serume esančios geležies kiekio. Tai reiškia, kad kuo didesnis UIBC, tuo mažiau geležies yra serume.

Šie rodikliai suteikia gydytojams išsamią informaciją apie organizmo geležies metabolizmą:

  • Geležies perteklius ar trūkumas: sumažėjęs transferino įsotinimas ir padidėjęs UIBC gali rodyti geležies trūkumą, o padidėjęs TS ir sumažėjęs UIBC gali rodyti geležies perteklių organizme.
  • Anemijos priežasčių nustatymas: TIBC, UIBC ir TS taip pat gali būti naudojami nustatant anemijos priežastis. Pavyzdžiui, geležies trūkumo anemijos atveju TIBC ir UIBC gali būti padidėję, o TS sumažėjęs.
Transferino įsotinimas
Transferino įsotinimas
Prekės kodas: 15985

23,00€

Taip pat rekomenduojame