I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

Vitaminas H (Biotinas)

Vitaminas H (Biotinas)

60,00€

Prekės kodas: 18922
vnt.
Aprašymas

Biotinas (dar vadinamas vitaminu H arba vitaminu B7) yra vitamino B grupės narys. Biotinas svarbus plaukų slinkimui mažinti, normaliai odos būklei palaikyti, kraujo gamybai, nervų sistemos veiklai ir psichologinei būklei palaikyti, normaliai pagrindinių maistinių medžiagų, homocisteino apykaitai. Biotinas padeda panaudoti gliukozę energiniams organizmo poreikiams, reguliuoja prakaito liaukų, vyrų sėklidžių veiklą. Vitaminas H aktyviai dalyvauja daugelyje apykaitos procesų: baltymų, riebalų ir angliavandenių, reguliuoja cholesterolio ir gliukozės kiekį organizme, sustiprina vitamino С veikimą, neleidžia vystytis uždegiminiams procesams odoje ir lėtina jos senėjimą. Vitaminas B7 kartu su kitais В grupės vitaminais (В12, folio ir pantoteno rūgštimis) dalyvauja organizmo funkcijų reguliavime.

Biotino yra mėsoje ir jos produktuose (vištienoje, veršienoje, jautienoje, kumpyje, kepenyse, inkstuose), žuvyje ir jūros gėrybėse (plekšnėje, sardinėje, lašišoje, silkėje, austrėse), grūduose ir kruopose (avižinėse, kukurūzuose, rugiuose, ryžiuose), riešutuose (žemės, graikiniuose, migdoluose), žirniuose, piene, kiaušinio trynyje, mielėse, pievagrybiuose, šiek tiek biotino galima rasti daržovėse, vaisiuose ir uogose.

Dėl biotino (vitamino B7) trūkumo išsausėja oda, slenka, silpnėja ir anksti pražyla plaukai, susilpnėja nagai, atsiranda skausmas ir jautrumas raumenyse, taip pat pasireiškia pykinimas, nuovargis, galūnių tirpimas, prastas apetitas, odos uždegimai, egzema ir dermatitas. Trūkstant biotino, ypač apie natūralias angas vystosi odos uždegimai (akių, lūpų kampučiuose, aplink šnerves, išeinamąją angą).

Rekomenduojama biotino paros norma kūdikiams – 7 mikrogramai, vaikams – 8–20 mikrogramų, paaugliams – 25 mikrogramai, suaugusiems ir nėščiosioms – 30 mikrogramų, maitinančioms – 35 mikrogramai.

Vitaminas H (Biotinas)
Vitaminas H (Biotinas)
Prekės kodas: 18922

60,00€

Taip pat rekomenduojame