Nustebinkite artimuosius Rezus dovanų kuponais leisdami jiems pasitikrinti sveikatą!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

Laimo boreliozės IgM imunoblotingo nustatymas

Laimo boreliozės IgM imunoblotingo nustatymas

38,00€

Prekės kodas: 17227
vnt.
Aprašymas

Borrelia burgdorferi infekcija gali sukelti odos, nervų sistemos, akių ir vidaus organų pažeidimų simptomus.

Klinikinė boreliozės išraiška yra skirstoma į tris stadijas:

I stadija: Po kelių dienų ar savaičių nuo erkės įkandimo pirminė boreliozės infekcija pasireiškia migruojančia eritema (odos paraudimas, plintantis žiedu) ir/ar į gripą panašiais simptomais: karščiavimu, šaltkrėčiu, galvos skausmais ir vėmimu. Boreliozė gali būti ir be eriteminio bėrimo. Infekcija dažniausiai pasireiškia neurologiniais simptomais, raumenų ir sąnarių skausmais, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimais, regioninių limfmazgių padidėjimu arba visų šių ligos formų deriniu. Serologiniais metodais IgM antikūnų aptinkama 50-90 % pacientų, sergančių I ligos stadija. Gavus neigiamą IgM rezultatą, negalima atmesti naujos infekcijos, nes užsikrėtus antrą kartą, gali susidaryti tik IgG klasės antikūnai, o IgM antikūnai gali nesusidaryti. Klaidingai teigiamų IgM rezultatų priežastis dažnai lieka neaiški: dažnai aptinkami sergant mononukleoze, herpes viruso sukeltomis infekcijomis arba įvairiomis autoimuninėmis ligomis. Kadangi Anti-Borrelia EUROLINE-WB naudojamas antigeno ekstrakto (B.afzelii) bei rekombinantinio VisE(ankstyvasis visoms rūšims būdingas žymuo) derinys, šio rinkinio pagalba galima nustatyti atipines reakcijas ir dideliu jautrumu pasižyminčiu metodu aptikti borelijoms specifiškus antikūnus. Diagnozuojant visada būtina atsižvelgti ne tik į serologinius rezultatus, bet ir į paciento būklę.

II stadija: Įkandus erkei įvairūs simptomai išsivysto per kelias savaites arba mėnesius. Svarbiausi iš jų yra neurologiniai sutrikimai: meningitas, asimetrinis polineuritas, galvos nervų parezė ir kt. Vaikams dažniausiai pasitaiko periferinio veido nervo paralyžius. Dažnai pasitaiko artritas (dažniausiai kelių sąnarių) ir nelokalizuoti kaulų, sąnarių ir raumenų skausmai. Ankstyvoje šios stadijos fazėje dažniausiai aptinkami IgM antikūnai, o vėlesnėje fazėje – dažnai tik IgG antikūnai. Papildomai nustatant imunoblot'o Anti-Borrelia EUROLINE-WB, ligos diagnozės nustatymas padidėja 30 %. Iš visų antigenų, naudotų IgG klasės antikūnams nustatyti, VisE pasižymi didžiausiu jautrumu.

III stadija: Negydant, III stadija vystosi ilgai (metus, dešimtis metų) nuo infekcijos pradžios. Šioje stadijoje būdingas lėtinis recidyvuojantis erozinis artritas, atrofinis akrodermitas (acrodermitis chronica atrophicans) ir progresuojantis encefalomielitas, kurio eiga primena išsėtinę sklerozę. III stadijoje IgG klasės antikūnų aptinkama 90-100 % pacientų kraujo serume, o IgM klasės antikūnai randami labai retai.

Pagal rekomenduojamus standartus, serologinė boreliozės diagnostika turi būti atliekama dviem etapais: pirmojo etapo metu reikia atlikti ELISA tyrimus, o TEIGIAMUS rezultatus reikia patvirtinti imunoblot'o tyrimu. Nustatant Borrelia sukeliamas infekcijas iš visų ištirtų rekombinantinių antigenų didžiausiu jautrumu pasižymi VisE.

Laimo boreliozės IgM imunoblotingo nustatymas
Laimo boreliozės IgM imunoblotingo nustatymas
Prekės kodas: 17227

38,00€

Taip pat rekomenduojame

REZUS puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.