Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

C – Peptidas

C – Peptidas

20,00€

Prekės kodas: 15137
vnt.
Aprašymas

C - peptidas yra netiesiogiai susijęs su insulinu, kuris yra struktūrinė proinsulino dalis. Insulinas ir C-peptidas yra galutiniai insulino aktyvios formos susidarymo komponentai, kurie susidaro kasos β-ląstelėse. Į kraują išskiriamo insulino ir C-peptido kiekiai vienodi pagal molekulių skaičių, tačiau nesuskilęs C-peptidas kraujyje išsilaiko ilgiau negu insulinas. C-peptido ir insulino santykis paprastai būna 5:1. Nustatant C-peptidą, pavyksta gerai įvertinti išlikusią β-ląstelių funkciją (po stimuliacijos gliukagonu ar tolbutamidu). Tai patogu atlikti ligoniams, anksčiau gydytiems insulinu. Klinikinėje praktikoje C-peptido įvertinimas naudojamas siekiant nustatyti hipoglikemijos atsiradimo priežastį (pavyzdžiui, įtariant insulinomą). C-peptido koncentracija gali padidėti esant lėtiniam inkstų nepakankamumui. Sumažėti gali sergant diabetu (I tipo) arba naudojant egzogeninio insulino injekcijas.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama atlikti esant ligos simptomams dėl insulino apykaitos organizme pagal gydytojo nurodymus, taip pat įtariant kasos auglį - insulinomą.
  • Tyrimui turi įtakos vartojami vaistai (insulinas), mityba, ligos.
  • Tyrimo paėmimui reikalinga atvykti nevalgius 2-3 val.
C – Peptidas
C – Peptidas
Prekės kodas: 15137

20,00€

Taip pat rekomenduojame