Dėmesio! Informuojame, kad neturime galimybės aptarnauti klientų, kuponus įsigijusių per BETA.LT ir BETADOVANA.LT portalus. Kuponų turėtojus visais klausimais raginame kreiptis į pardavėją UAB „Beta media“ adresu info@betamedia.lt .

Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kraujo paėmimo mokestis 4,00€

CHOL | Cholesterolis

CHOL | Cholesterolis

5,00€

Prekės kodas: 15023
vnt.
Aprašymas

Cholesterolis (CHOL) - vienas pagrindinių rodiklių, kurio padidėjimas susijęs su aterosklerozės rizika. Cholesterolis būtinas įvairiems žmogaus organizmo gyvybiniams procesams palaikyti. Reikiamą cholesterolio kiekį žmogaus organizmas pasigamina kepenyse, o kraujas jį išnešioja po visą kūną. Cholesterolis į žmogaus organizmą patenka su maistu, todėl neskiriant pakankamo dėmesio savo mitybai yra didelė tikimybė, kad organizme cholesterolio atsiras per daug, jo perteklius ims kauptis ant vidinių kraujagyslių sienelių, trikdydamas ar visiškai sustabdydamas kraujo tėkmę ir pažeisdamas gyvybiškai svarbių organų aprūpinimą krauju. Paprastai manoma, kad cholesterolio reikšmės, mažesnės už 5,2 mmol/l, yra norma, o visi asmenys, kurių bendro cholesterolio koncentracija kraujyje viršija 6,5mmol/l, turi būti toliau tiriami ir jiems nustatomas visas lipidų spektras (DTL cholesterolis, MTL cholesterolis, trigliceridai), o kartais papildomai gali reikti atlikti ir Apo A, Apo B, Lp(a) ir homocisteino koncentraciją nustatančius tyrimus. Cholesterolis padidėja esant aterosklerozės rizikai, šeimyninei hiperlipidemijai, kepenų ligoms, diabetui, nutukimui, nėštumo metu.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba, alkoholis, stresas, rūkymas, kofeinas, nėštumas.
  • Tyrimo paėmimui būtina atvykti nevalgius 12-14 val., galima atsigerti vandens, rekomenduojama dieną prieš tyrimą vengti riebaus maisto ir nevartoti alkoholio 24 val.
CHOL | Cholesterolis
CHOL | Cholesterolis
Prekės kodas: 15023

5,00€

Taip pat rekomenduojame