Nustebinkite artimuosius Rezus dovanų kuponais leisdami jiems pasitikrinti sveikatą!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu
Telomerų ilgio matavimo tyrimas

Telomerų ilgio matavimo tyrimas

+37067620220
Aprašymas

Telomerai yra DNR struktūros (TTAGGG tandeminiai pasikartojimai), esantys chromosomų galuose. Jie apsaugo šias chromosomas nuo klaidų, kurios gali atsirasti ląstelių dalijimosi ciklo metu, ir nuo išorinių bei vidinių ardančių poveikių.

Jų užduotis yra saugoti, kad chromosomų galai nesusidėvėtų ar nesuliptų, panašiai kaip plastikiniai antgaliai batų raištelių galuose. Telomerai taip pat atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant, kad mūsų DNR tinkamai atsispindėtų dalijantis ląstelėms. Dėl DNR replikacijos mechanizmų keistenybių kai kurie DNR blokai pačiame grandinės gale nepatenka į naują DNR kopiją, todėl prarandama dalis genetinės informacijos. Taigi, DNR grandinės trumpėja su kiekvienu ląstelių dalijimusi. Manoma, kad šis sutrumpėjimas yra vienas iš kelių veiksnių, sukeliančių ląstelių senėjimą. Ląstelė nebegali dalytis, kai telomeros yra per trumpos – pasiekusi kritinį tašką ląstelė tampa neaktyvi (arba „senstanti“) ir lėtai kaupia žalą, kurios negali atitaisyti, arba miršta. Taigi, telomeros trumpėja kiekvienu ląstelių dalijimosi ciklu – ir šis ilgio sumažėjimas yra tiesiogiai susijęs su žmogaus senėjimu.

Per trumpos telomeros siunčia signalą likusiai ląstelės daliai, kad yra DNR problema. Probleminę DNR reikia taisyti, todėl svarbu, kad pažeista DNR būtų greitai paženklinta ir apdorojama naudojant ląstelių taisymo mechanizmus, o tai gali padaryti NAD+ molekulė: infuzijų ar papildų forma.

Kaip matuojamas telomerų ilgis?

Telomerų ilgis kiekybiškai nustatomas naudojant molekulinės kiekybinės polimerazės grandininės reakcijos (qPCR) metodą, naudojant nuo vidinės žando dalies paimtą ėminį. Šis procesas vyksta pagal griežtus kokybės kontrolės protokolus ir yra atliekamas sertifikuotoje laboratorijoje. Šis metodas leidžia gydytojams įvertinti vidutinį paciento telomero ilgį, palyginti su kitų žinomų genomo regionų ilgiu.

Kas turėtų atlikti telo testą?

  • Visi vyresni nei 30 metų, kurie nerimauja dėl savo senėjimo ir ieško sprendimų, kaip jį sulėtinti;
  • Visiems, kurie nori užkirsti kelią priešlaikiniam senėjimui;
  • Kiekvienas, kurio šeimoje yra buvęs ankstyvas senėjimas arba besivystantys sutrikimai, dėl kurių tai prisideda;
  • Visiems, kurie domisi tiksline ir visapusiška pagalba savo senėjimo procesui visą gyvenimą.

Kas matuojama:

  • Jūsų biologinis amžius;
  • Jūsų ląstelių telomerų ilgis.

Tyrimas yra atliekamas bendradarbiaujant su genetiku ekspermentinio tyrimo tikslais.

Norint užsiregistruoti tyrimui, susisiekite ir nukreipsime tiesioginiu kontaktu.

Telomerų ilgio matavimo tyrimas
Telomerų ilgio matavimo tyrimas
+37067620220
Taip pat rekomenduojame

REZUS puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.