I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu
MyBiome mikrobiotos tyrimas

MyBiome mikrobiotos tyrimas

390,00€

Prekės kodas: 19655
vnt.
Aprašymas

Kas yra myBIOME?

myBIOME - tai metagenomine sekoskaita pagrįstas tyrimas, leidžiantis išsamiai, objektyviai ir praktiškai ištirti žarnyno mikrobiomą, suteikiantis išsamią informaciją apie žarnyne gyvenančius mikroorganizmus ir jų funkcionalumą, poveikį sveikatai ir būdus subalansuoti mikrobiomą taikant asmenines mitybos rekomendacijas.

Moksliniai įrodymai

myBIOME metagenominės sekoskaitos būdu analizuoja žarnyno mikrobiomą. Taikant NGS technologiją (Next Generation Sequencing), sekvenuojama visa žarnyne gyvenančių mikrobų bendruomenių genetinė medžiaga (DNR), todėl galima tirti kolektyvinius genomus ir gauti visų žarnyno ekosistemą sudarančių mikroorganizmų sekas.

myBIOME pranašumai

Metagenomine sekoskaita paremta žarnyno mikrobiotos analizė pasižymi įvairiais pranašumais lyginant su analizėmis, pagrįstomis 16S genų sekoskaita arba RT-PCR (kultūra).

Metagenominė strategija

Įprasta bakterijų populiacijų analizė atliekama amplikuojant ribosomų 16S RNR geną (16S rRNR), yra pagrįsta 16S rRNR genohiperkintamų sričių amplifikacija, naudojant pradmenis, kurie amplifikuoja šį fragmentą daugumoje mėginyje esančių bakterijų. Nors šis metodas stipriai ištobulintas, juo negalima aptikti mikroorganizmų, kurie pakito pradmenų pasitvirtinimo vietoje(1), todėl šios bakterijos techniškai yra ,,nematomos" ir lieka neišanalizuotos(2).

Be šio ribotumo 16S rRNR genas sudaro tik nedidelę viso bakterijos genomo dalį, todėl bet kokia analizė, išskyrus filogenetinę klasifikaciją, atlikti sudėtinga. 

Lyginant su tradiciniais 16S rRNA analize pagrįstais mikrobiotos tyrimais, myBIOME leidžia aptikti visus ėminyje esančius mikroorganizmų genus naudojant metagenominės sekoskaitos nustatymo metodą, todėl išvengiama amplifikacijos šališkumo ir sudaromos galimybės paimti išsamų organizmuose esančių genų ėminį(3)Taikant šią strategiją atliekama išsami analizė ir gaunama informacija ne tik apie esančių bakterijų visumą taksonominiu rūšies ir padermės lygmeniu, bet ir kitus ėminyje aptinkamus mikroorganizmus, pvz., grybus, archėjas, mieles ir parazitus.

Metagenomika leidžia ne tik atpažinti, bet ir identifikuoti bei apibūdinti ir kiekybiškai įvertinti funkcinius genus, kurie suteikia informacijos apie mėginyje esančių mikroorganizmų funkcijas.

myBIOME GALI ATSKLEISTI INFORMACIJĄ APIE:

 • MIKROBŲ ĮVAIROVĘ. Nustatoma naudojant Šenono indeksą (Shannon index) - įvairovės matą, kurį mokslo bendruomenės nariai naudoja norėdami laikui bėgant palyginti rezultatus, ir atspindi skirtingus bakterijų rūšių, sudarančių mūsų žarnyno mikrobiotą, tipus ir skaičių. Didelė mikrobų įvairovė, normos ribose, yra susijusi su gera sveikata. Įvairi mityba, kurioje gausu augalinės kilmės maisto produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai ir riešutai, gali padėti padidinti šią įvairovę. 
 • SVARBIAS RŪŠIS. Moksliškai pagrįstas potencialiai naudingų ar patogeninių bakterijų identifikavimas.
 • GALIMYBES VIRŠKINTI. Analizė suteikia informacijos apie galimybę virškinti tokius komponentus kaip skaidulos ir baltymai.
 • ĖMINIO SUDĖTĮ. Didžioji dalis išmatose esančios DNR (~99%) priklauso mikroorganizmams, tik nedidelę dalį (~1%) sudaro žmogaus DNR. myBIOME leidžia sužinoti pagrindinių žarnyne gyvenančių mikroorganizmų (bakterijos, archėjos ir eukariotai (grybai ir parazitai)) grupių bei ėminyje esančių naujos (neidentifikuotos) DNR ir žmogaus DNR procentą. Jei žmogaus DNR viršija 4% tai gali būti netiesioginis žarnyno uždegimo žymuo.
 • MIKROBINIUS METABOLITUS. Bakterijų funkciniai genai yra kiekybiškai įvertinami siekiant sužinoti medžiagų apykaitos sistemos galimybes gaminti arba vartoti metabolitus, susijusius su tam tikrų ligų vystymusi arba metabolitus, susijusius su teigiamu poveikiu sveikatai. Metabolitai galintys vaidinti svarbų vaidmenį užkertant kelią tokioms ligoms (sveikatos rodikliai, neuroendokrininiai metabolitai, trumposios grandinės riebalų rūgštys (TGRR) ir vitaminai), nustatomi remiantis funkciniais genais.
 • EUKARIOTINIUS MIKROORGANIZMUS. Pateikiama informacija apie nustatytus sveikatai svarbius grybus, archėjas, mieles ir parazitus.
 • REKOMENDUOTINĄ MITYBĄ. Į pateikiamą ataskaitą įtraukiamos gautais rezultatais pagrįstos asmeninės mitybos rekomendacijos.

Metagenominė sekoskaita ir išvados, kurias siūlo ši pažangi technologija, leidžia panaudoti myBIOME kaip etaloninį žarnyno mikrobiotos tyrimą, išsamiai diferencijuojantį ir charakterizuojantį žarnyną sudarančius mikroorganizmus bei padedantį sudaryti sveiką balansą užtikrinančias mitybos rekomendacijas.

PASIRUOŠIMAS TYRIMUI

 1. 6 savaites iki ėminio paėmimo nevartokite antibiotikų, priešgrybelinių vaistų ar imunosupresantų.
 2. Jeigu Jums buvo taikyta radioterapija arba chemoterapija, prieš imant ėminį turite palaukti mažiausiai 6 savaites.
 3. 2 savaites prieš imant ėminį laikykitės kasdienių įpročių, kad žinotumėte savo įprastą mikrobiomą.
 4. Neatidarykite mėgintuvėlio, kol nesate pasiruošę imti ėminį.
 5. Paimkite įprastų išmatų ėminį.
 6. Ėminį laikykite kambario temperatūroje.

 

Tyrimo atlikimo laikas 6 - 9 savaitės.

 

MyBiome mikrobiotos tyrimas
MyBiome mikrobiotos tyrimas
Prekės kodas: 19655
Naujiena

390,00€

Taip pat rekomenduojame