I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu
Skiepas nuo Pneumokoko (Prevenar 13, 0,5ml)

Skiepas nuo Pneumokoko (Prevenar 13, 0,5ml)

80,00€

Registracija internetu
Aprašymas

Pneumokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kuri gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai pneumokokinės infekcijos sukėlėjas sukelia plaučių uždegimą, bet gali būti ir meningito, anginos, endokardito (vidiniame širdies sluoksnyje (endokarde) arba širdies vožtuvuose esančio bakterijų ar grybelių židinio sukelta liga) bei kitų ligų priežastimi, tai priklauso nuo infekcinio proceso lokalizacijos. Pneumokokai – viena dažniausia pneumonijų (plaučių uždegimo) bei viduriniosios ausies uždegimų priežastis.

Šių bakterijų galima rasti visiškai sveikų žmonių nosiaryklėje. Sukėlėjas plinta oro lašeliais, kuomet patenka į žmogaus apatinės kvėpavimo takų dalis, dauginasi, dėl to vystosi kvėpavimo takų uždegimas. Didesnę riziką susirgti turi žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, su nusilpusiu imunitetu. Susergama ir dėl nepalankių išorinių faktorių: peršalimo, pervargimo, stresinės situacijos, virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir kita.

Skiepai – pati efektyviausia apsisaugojimo priemonė nuo pneumokokinės infekcijos.

Klinikinė vakcinos Prevenar 13 informacija
Vakcina skirta apsaugoti nuo pnekokokų sukeliamų ligų kūdikius nuo 6 savaičių, vaikus bei suaugusiuosius.
Vakciną sušvirkšti rekomenduojama į žasto arba šlaunies raumenį.

COVID-19 ir pneumokokinė vakcina
Pasaulio sveikatos organizacija (WHO) rekomenduoja esant koronaviruso infekcijos rizikai pasiskiepyti vakcina nuo pneumokokinės infekcijos, norint sumažinti viruso sukeliamų komplikacijų riziką.

Skiepas nuo Pneumokoko (Prevenar 13, 0,5ml)
Skiepas nuo Pneumokoko (Prevenar 13, 0,5ml)
Registracija internetu
Taip pat rekomenduojame