Dėmesio! Informuojame, kad šiuo metu neaptarnaujame klientų, kuponus įsigijusių iš UAB ,,Beta Media", nes neturime galimybės patikrinti kuponų validumo. Kuponų turėtojus visais klausimais raginame kreiptis į pardavėją UAB „Beta media“ adresu info@betamedia.lt .

Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Psichologės asmenybė gali nulemti jūsų terapijos sėkmę

 

Psichologo empatija ir „žiūrėjimas pro kliento langą” yra reikšmingas veiksnys terapijoje. Skirtingi psichologai gali turėti skirtingą asmenybę, stilių ir požiūrį į terapiją, o šios individualios savybės gali paveikti terapinius santykius ir kliento pažangą.

Žinoma, nors psichologo asmenybė vaidina svarbų vaidmenį, jo mokymasispatirtis ir etinių gairių laikymasis yra taip pat labai svarbūs terapijos veiksmingumo veiksniai.

Klientai turėtų ieškoti psichologo, kurio asmenybė ir požiūris atitiktų jų poreikius ir pageidavimus. Veiksminga psichologo ir kliento dermė dažnai yra pagrindinis terapijos sėkmės veiksnys. Tik tokiu būdu galima pasiekti patyriminės korekcijos ir kliento pažangos, tad svarbu, jog klientas ir psichologas galėtų apie tai atvirai kalbėtis ir dalintis savo jausmais.

Klientas ir psichologas yra kelionės bičiuliai 

Labai svarbu, jog psichologo ir kliento santykiai pasižymėtų nuoširdumu, besąlygiška pozityvia pagarba ir spontaniškumu. Kadangi santykiai yra dinamiški ir kintantys, tai viskas, kas išgyvenama – paskui tyrinėjama. Tad jokios terapijos standartizacijos negali būti naudojamos, nes kiekvienas klientas, psichologas ir jų kontaktas yra unikalus ir kaskart su skirtingais klientais tarsi kuriama nauja terapija ar jos forma.

Štai keletas pagrindinių terapinių santykių aspektų:

  1. Pasitikėjimo kūrimas ir tvirto ryšio užmezgimas yra terapinių santykių pagrindas. Klientai turėtų jaustis saugiai ir patogiai su savo psichologu, nes tai leidžia jiems atsiverti ir aptarti savo mintis, jausmus ir rūpesčius.
  2. Psichologas turi rodyti empatiją ir klientai turėtų jausti, kad jų psichologas nuoširdžiai rūpinasi jų gerove.
  3. Psichologo požiūris turėtų būti nesmerkiantis ir nevertinantis. Psichologas turi sudaryti klientams nesmerkiančią ir priimančią aplinką. Tai skatina klientus dalytis savo mintimis ir jausmais, nebijant kritikos.
  4. Psichologai yra aktyvūs klausytojai, atkreipiantys dėmesį į tai, ką sako klientai, ir užduodantys aiškinamuosius klausimus, kad geriau suprastų kliento patirtį ir emocijas.
  5. Labai svarbus yra atviras ir sąžiningas bendravimas. Tiek psichologas, tiek klientas turi turėti galimybę aiškiai ir atvirai išreikšti save, kas skatina abipusį supratimą.
  6. Psichologas nustato aiškias ribas, kad išlaikytų profesionalius ir etinius terapinius santykius. Šios ribos padeda apsaugoti kliento interesus ir užtikrinti saugią bei nuoseklią terapinę aplinką.
  7. Terapiniai santykiai turėtų būti bendradarbiaujantys. Klientai ir psichologas dirba kartu, kad nustatytų tikslus, sudarytų terapijos planą ir siektų pažangos terapijoje.
  8. Psichologas privalo laikytis etikos standartų ir teisinių reikalavimų, kad išlaikytų kliento konfidencialumą. Klientai turi žinoti, kad jų asmeninė informacija yra privati.
  9. Psichologas teikia emocinę paramą ir patvirtinimą klientams, kai jie tyrinėja savo mintis ir jausmus. Ši pagalba gali padėti klientams įgyti įžvalgų ir ugdyti atsparumą.
  10. Terapiniai santykiai turėtų įgalinti klientą ir suteikti galimybę daryti teigiamus pokyčius savo gyvenime. Klientai turėtų ugdytis atsakomybės ir noro veikti jausmus.
  11. Psichologas teikia grįžtamąjį ryšį ir reflektuoja kliento pažangą terapijos metu. Tai padeda klientams suprasti savo augimą ir tobulėjimą.
  12. Psichologas gali mesti iššūkį klientų mintims, įsitikinimams ar elgesiui, kai tai būtina asmeniniam augimui, tačiau tai daroma palaikančiai ir konstruktyviai.

Terapiniai santykiai 

Stiprūs ir teigiami terapiniai santykiai gali padidinti įvairių terapinių metodų, įskaitant psichodinaminių, kognityvinių-elgesio, humanistinių, geštalto, mentalizacijos ir kt., veiksmingumą. Ryšys tarp psichologo ir kliento gali pasiūlyti saugią erdvę savęs tyrinėjimui ir asmeniniam augimui, o tai dažnai ir yra pagrindinis terapijos tikslas.

Būtent todėl yra svarbu atrasti sau tinkamą psichologa su kuriuo pavyktų užmegzti ir palaikyti terapinius santykius

Kviečiame pažinčiai ir tapti kelionės draugais

Mūsų naujoje klinikoje, kuri randasi Vilniuje, Švitrigailos g. 11B, dirba medicinos psichologai.