I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kuo svarbi mikrobiota?

Net 80 proc. imuninės sistemos būklės priklauso būtent nuo mikrobiotos. Kai mikrobiota subalansuota – esame sveiki, geros nuotaikos ir turime daug energijos, o jai sutrikus galime susidurti su tam tikrų ligų grėsme, įskaitant svorio padidėjimą, diabeto ar net vėžio riziką. Mokslas jau įrodė, kad sveikų ir sergančių žmonių mikrobiota labai skiriasi. Šie pokyčiai žarnyno mikrobiotoje siejami su tokiomis ligomis kaip metabolinis sindromas, reumatoidinis artritas, uždegiminės žarnyno ligos, Alzheimerio liga, cukrinis diabetas, nutukimas.

Kokie dažniausi žarnyno mikrobiotos sutrikimo simptomai?

Disbiozę galima įtarti, kai atsiranda tuštinimosi pakitimų – viduriavimas ar užkietėjimas, pilvo pūtimas. Gali būti ir odos bėrimų, akne,  moterims pasikartojanti makšties kandidozė, dažnesnės infekcijos bei nespecifiniai simptomai – bendras nuovargis, jėgų nebuvimas. Balansuotą ar nesubalansuota mikrobiotą rodo mūsų bendra savijauta.

Mikrobiotos tyrimai

Mikrobiotos ar mikrobiomo pokyčius dabar leidžia greitai įvertinti tyrimai, kurie jau atliekami ir mūsų  Rezus klinikoje.  Išsitirti patariama ir sveikiems žmonėms – pavyzdžiui, norintiesiems keisti mitybą ar gyvenimo būdą, nes gyvulinė ar augalinė mityba formuoja kt. rūšies mikrobiotą.

Genorama GutWell mikrobiomos testas MyBiome mikrobiotos tyrimas
“Genorama GutWell” mikrobiomos testas suteikia informacijos apie žarnyno bakterijų sudėtį ir rekomenduojama, kaip pagerinti ar išlaikyti subalansuotą žarnyno mikrobiomą. Žarnyno mikrobiomos tyrimo pagalba galima suformuoti sąmoningą mitybą ir užkirsti kelią ligoms bei kitiems sveikatos sutrikimams. Tai metagenomine sekoskaita pagrįstas tyrimas, leidžiantis išsamiai, objektyviai ir praktiškai ištirti žarnyno mikrobiomą, suteikiantis išsamią informaciją apie žarnyne gyvenančius mikroorganizmus ir jų funkcionalumą, poveikį sveikatai ir būdus subalansuoti mikrobiomą taikant asmenines mitybos rekomendacijas.

Kaip pagerinti mikrobiotos įvairovę?

Naudingiausias Viduržemio jūros dietos mitybos modelis, nes maitinantis pagal šiuos principus gaunama ne tik daug augalinio skaidulų gausaus maisto, bet ir omega-3 polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, kurios padeda atkurti firmicutes / bacteroidetes santykį. 

Mityba, kurioje daug baltymų ir mažai angliavandenių, skatina disbiozę didindama prouždegminių bakterijų kiekį ir mažindama trumpos grandinės riebalų rūgštis gaminančių bakterijų kiekį. Streso valdymas, sportas, geras miegas, maisto įvairovė, probiotikai padeda subalansuoti mūsų žarnyno mikrobiotą.

Brigita Baliuckienė

Šeimos gydytoja | Žemaitės g. 22

Profesinė klinikinė patirtis daugiau kaip 10 metų. Gydytoja konsultuoja įvairaus amžiaus pacientus. Nuolat domisi medicinos naujovėmis, naujais ištyrimo ir gydymo metodais. Didelį dėmesį skiria visapusiškam požiūriui į ligą ir visuomet bando surasti ligos atsiradimo priežastis bei būdus jų išvengti. Gydytojos domėjimosi sritys apima laboratorinę mediciną ir diagnostiką, prevenciją, neurologiją bei kardiologiją, bet tuo pačiu stiprų fokusą skiria mikrobiotos svarbai ir sveiko žarnyno veiklai.