I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Vilniaus oro uoste keleiviai pradedami testuoti dėl COVID-19

Nuo pirmadienio Vilniaus oro uoste galima pasidaryti mokamą koronaviruso testą. Paslaugas teikia konkursą laimėjusi medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.

Mokamas testavimas bus atliekamas laikinuose statiniuose, kurie įrengti greta atvykimo terminalo, automobilių stovėjimo aikštelėje.

Anot Vilniaus oro uosto pranešimo, planuojama, kad balandį tokios paslaugos bus pradėtos teikti ir greta Kauno bei Palangos oro uostų.

Pranešama, kad testavimo paslaugų teikimo laikas bus derinamas prie esamų skrydžių grafiko, testavimo pažymos išduodamos ne tik lietuvių, bet ir kitomis užsienio kalbomis.

Visiems keleiviams, norintiems atlikti testą šalia oro uosto, rekomenduojama dar prieš atvykstant arba išvykstant lėktuvu atlikti registraciją internetu arba telefonu, būti prie testavimo punkto likus bent 5 minutėms iki paskirto vizito laiko ir paruošti asmens dokumentą.

Mokamas testavimas bus atliekamas laikinuose statiniuose, kurie įrengti greta oro uostų keleivių terminalų. Testą atlikti galės tiek išvykstantys, tiek per oro uostą atvykstantys keleiviai.

Vilniaus oro uosto pranešime nurodoma, kad taikant papildomų dokumentų ir sveikatos pažymų patikros tvarkas, procesai oro uostuose gali trukti ilgau: dabar itin aktuali įprastai taikyta rekomendacija keleiviams prieš skrydį atvyti į oro uostą bent dvi valandas anksčiau. Keleiviai taip pat prašomi įsivertinti laiko testui atlikti bei rezultatui gauti poreikį ir atitinkamai pridėti planuojamą tyrimo trukmę prie įprastų rekomendacijų dėl atvykimo laiko.

Šiuo metu iš Lietuvos vykstant į daugelį Europos Sąjungos (ES) arba trečiųjų šalių būtina turėti ne anksčiau kaip prieš 72 arba 48 val. iki atvykimo gautą neigiamo rezultato patvirtinimą – daugeliu atveju šalys pripažįsta ne tik PGR, bet ir greitųjų antigenų testų pažymas. Lietuva taip pat taiko reikalavimą turėti neigiamą koronaviruso testą jau atvykstant į šalį arba jį atlikti iškart atvykus.

Konkursą laimėjusi įmonė atliks ne mažiau kaip trijų tipų testus – PGR, greituosius PGR ir greituosius antigenų testus. Planuojama, kad plečiantis galimybėms testavimo rinkose – testavimo tipai oro uostuose taip pat gali būti pildomi.

Šiuo metu teikiamų testavimo paslaugų įkainiai siekia 43 Eur už COVID-19 antigenų testą per 20 min., 33 Eur už testą per 2 val.

Per 24-36 val. atliekamas COVID-19 PGR testas kainuoja 90 Eur, per 1,5-3 val. atliekamas toks pats testas – 140 Eur.

Vž.lt straipsnis.