Nustebinkite artimuosius Rezus dovanų kuponais leisdami jiems pasitikrinti sveikatą!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Po vasaros išryškėjo apgamai: ką daryti ir kokie požymiai gali įspėti apie klastingąją melanomą (odos vėžį)?

Oda – didžiausias žmogaus organas ir jos pokyčiai nesunkiai matomi. Įvairūs odos dariniai daugeliui sukelia nuogąstavimų, o kai kurie numoja ranka į pokyčius, kurie akivaizdūs net ir aplinkiniams.

Odos dariniai dažniausiai pasitaiko gerybiniai, tokie kaip apgamai, minkštosios fibromos, hemangiomos, karpos, seborėjinės keratozės ir kt. Jei dėl odos darinių jaučiate estetinį ar fizinį diskomfortą, naudinga išsitirti ir, įvertinus rizikas, trukdančius darinius pašalinti.

Tik apie 1 proc. žmonių gimsta su vienu ar keliais įgimtais apgamais, visus kitus apgamus įgyjame vėliau. Kuo daugiau būname saulėje, tuo daugiau apgamų galime turėti arba jau esantys – patamsėti. Visgi UV spinduliuotė gali pridaryti daug žalos – tiek patamsinti odos darinius, tiek paskatinti juos supiktybėti.

Pakitusius apgamus svarbu tirti ir stebėti. Žinoma, labiausiai baiminamasi melanomos, nes tai pati agresyviausia odos vėžio forma, kuri, laiku nediagnozavus, gali išplisti į kitus organus. Didesnę riziką susirgti turi šviesiaodžiai (pirmojo ir antrojo odos tipų) žmonės, taip pat turėję stiprių nudegimų nuo saulės, aktyviai besilankantys soliariumuose. Rizika yra ir tiems žmonėms, kurie daug laiko praleidžia ar dirba lauke. Jei po saulės poveikio apgamai žymiai padidėjo, pasikeitė forma ar spalva, reiktų susirūpinti ir kreiptis į gydytoją.

Gal ir ne visi žino, kad nedidelės chirurginės operacijos gali būti atliekamos greitai ir saugiai poliklinikos sąlygomis ir tam visiškai nereikia gultis į ligoninę. Nedideli odos ar poodžio dariniai, kitos chirurgo įsikišimo reikalaujančios sveikatos ar estetikos problemos Rezus.lt klinikoje, esančioje adresu Gumbinės g. 33C, Šiauliai, šalinamos chirurginiu ar radiochirurginiu būdu.

Radiochirurgija – saugus ir greitas būdas be operacijos panaikinti įvairius odos darinius: apgamus, karpas, papilomas, išvešėjusias riebalines liaukas (lipomas), kandilomas, angiomas ir kitus odos darinius. Plonu adatiniu elektrodu veiksmingai šalinami nepageidaujami odos dariniai ne tik veido, kaklo ar kūno zonose, bet ir plaukuotoje galvos dalyje.

Priklausomai nuo darinių tipo ir lokalizacijos, jų šalinimo metu gali būti taikoma vietinė nejautra, bei atliekamas histologinis darinio ištyrimas.

Jei pacientas turi šeimos gydytojo siuntimą, chirurgo konsultacija nemokama.

Tačiau dėl šių paslaugų gali kreiptis ir pacientai, neturintys šeimos gydytojų siuntimo, nedrausti ar atvykę iš užsienio. Jiems paslaugos teikiamos mokamai.

Straipsnio nuoroda: https://etaplius.lt/naujiena/po-vasaros-isryskejo-apgamai-ka-daryti-ir-kokie-pozymiai-gali-ispeti-apie-klastingaja-melanoma-odos-vezi 

REZUS puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo Politika.