I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Plaukai, nagai ir oda - kada verta sunerimti?

Sveiki plaukai, nagai ir oda - svarbus sveikatos rodiklis. Pastarieji atspindi subalansuotą organizmo veiklą bei psichikos sveikatą. Neretai susiduriame su atvejais, kuomet žmonės mano, kad plaukų, nagų ir odos problemos gali būti išsprendžiamos naudojant tik specifinius produktus (kremus, šampūnus, nagų priemones ir kt.).

Dažniausiai pasitaikančios plaukų, odos ir nagų problemos

  • Ilgalaikis stresas. Ilgalaikis stresas gali sukleti plaukų slinkimą, kuris vadinamas alopecija. Kai organizmas patiria didelį stresą, jis gali pereiti į "poilsio rėžimą", vengdamas energijos išnaudojimo plaukų augimui. Tai gali sukelti laikiną ar net ilgalaikį plaukų slinkimą.
  • Nerimas. Nerimas ar įtemptumas gali turėti įtakos nagų būklei. Nuolatinis stresas sukelia hormonų disbalansą organizme ir taip veikia nagų augumą ir bendrą jų būklę.
  • Depresija. Depresija gali sukelti įvairias odos problemas. Tyrimai rodo, kad emocinis nestabilumas gali būti susijęs su odos problemomis, tokiomis kaip psoriazė, ekzema ar spuogai. Tai gali būti susiję su imuninės sistemos disbalansu arba organizmo gebėjimu reaguoti į uždegimą, kurį sukelia emocinis stresas.

Odos atkūrimas ir geros būklės palaikymas priklauso ne tik nuo emocinės būklės, bet ir nuo fizinio disbalanso

  • Virškinamojo trakto sutrikimai. Problemų sukelti gali ir skydliaukės sutrikimai. Esant hipotirozei, oda sparčiau sensta, nagai – skilinėja, o plaukai pasidaro trapūs, lūžinėjantys, slenka. Kai trūksta skydliaukės hormonų, daugiausia plaukų išslenka smilkinių srityje, neretai dėl hipotirozės beveik netenkama antakių ir blakstienų.
  • Hormonų disbalansas bei vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų trūkumas. Norint sužinoti ar turite problemų dėl medžiagų absorbcijos, reikia išsitirti kokių maisto produktų netoleruojate. Spartus odos senėjimas, nagų deformavimasis, skilinėjimas ir sluoksniavimasis, plaukų slinkimas, lūžinėjimas ir trapumas būna susiję su vitaminų ir mineralų bei svarbių maisto medžiagų trūkumu, kurios turėtų būti gaunamos su maistu: baltymai, aminorūgštys, omega-3 nesočiųjų riebalų rūgštys, geležis, selenas, cinkas, magnis, varis, folio rūgštis, biotinas, vitaminai D ir B12 bei kt.
  • Žarnyno disbalansas. Odos, plaukų ir nagų problemos prasideda ir tuomet, kai trūksta virškinimo fermentų ir pažeista žarnyno mikroflora. Jokia kita medžiaga negali pakeisti virškinimo fermentų, todėl, jei jų trūksta, šių fermentų valgymo metu reikia gauti papildomai. Labai stipriai odos išvaizdą, ypač veido ir galvos odos būklę, veikia pažeista gerųjų bakterijų ir grybelių pusiausvyra žarnyne.

Plaukų, odos ir nagų problemų ištyrimo paketai

Visi kartais nerimaujame dėl savo plaukų, odos ir nagų būklės. Vieni jais susirūpiname pavasarį, kai norime pražįsti kartu su gamta, o kiti - rūpinamės ištisus metus. Šiomis dienomis mus pasiekia nesuskaičiuojama gausybė rekomendacijų,  šimtai dietų, tačiau ir toliau ryžtingai veido odą puoselėjame kremu, plaukus – šampūnu, nagus – stiprinamuoju laku.  Tačiau ar susimastome, kad problema gali slypėti organizmo viduje? Odos, plaukų ir nagų atkūrimas bei geros būklės palaikymas priklauso nuo balanso organizme, todėl siūlome ne tris skirtingus plaukų, odos bei nagų problemų ištyrimo paketus:

  • Minimalų paketą, kurį  sudaro 12 tyrimų;
  • Vidutinį paketą, kurį  sudaro 16 tyrimų;
  • Maksimalų paketą, kurį  sudaro 19 tyrimų.