I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Bakteriologinis pasėlis: kodėl reikalingas šis tyrimas?

Nemažai ūmių ir lėtinių ligų bei negalavimų lemia įvairios bakterijos. Kartais gydymas antibiotikais neduoda norimo rezultato, nes ligos sukėlėjai būna atsparūs kai kurioms vaistų rūšims. Norint susirgimus ne tik įveikti, bet ir užtikrinti, kad ligonis neatkristų būtina atlikti bakteriologinį pasėlį. Apie šio tyrimo naudą bei svarbą gydant įvairius susirgimus pasakoja gydytoja otorinolaringologė Jurgita Domarkienė.

Rezus.lt klinikoje dirbanti medikė sako, kad bakteriologinis pasėlis padeda nustatyti ir gydyti ausų, nosies ir gerklės ligas. Tyrimas nesudėtingas, pacientui nesukelia skausmo ar nemalonių pojūčių. Bakteriologinis pasėlis imamas iš nosies, nosiaryklės, ryklės, ausų. Atsakymas dažniausiai gaunamas vos po kelių dienų.

„Šis tyrimas svarbus ne tik ūmių susirgimų metu, bet ir lėtinių. Net apsisprendžiant operuoti anginą, imamas bakteriologinis pasėlis nuo gomurinių tonzilių. Išauginus streptokoką, galima nuspręsti, ar šalinti tonzilektomijos operacijos metu gomurines tonziles“, – pasakoja J. Domarkienė.

Pasėlis naudingas ir virusinių ligų komplikacijoms diagnozuoti. Labai dažnai užsitęsusi virusinė liga gali lemti bakterijų suvešėjimą organizme.

„Bakteriologinis pasėlis iš nosies ir nosiaryklės labai svarbus, kai nustatomas auksinis stafilokokas. Dažnai žmonės net neįtaria turintys jį. Tad tyrimas padeda diagnozuoti ir imtis tam tikrų priemonių. Taip pat bakteriologinis pasėlis svarbus išorinių otitų gydymui, kur dažnai būna ne tik bakterija, kaip sukelėjas, bet ir grybelis“, – sako gydytoja.

Bakteriologinio pasėlio metu nustačius ligos sukelėją, gali būti atliekama antibiotikograma. Parenkami antibiotikai, kuriems nustatyta bakterija yra jautri. Todėl gydymas tampa greitas ir ypač efektyvus.

Bakteriologinis pasėlis atliekamas Rezus.lt klinikoje Šiauliuose adresu: Gumbinės gatvė 33C.

Konsultacijos vyksta:

  • Antradieniais: 10:00 – 13:00, Gyd. Jurgita Domarkienė,
  • Ketvirtadieniais: 14:00 – 17:00, Gyd. Jolita Stankūnienė.

Prieš vizitą būtina išankstinė registracija telefonu +370 685 17183 arba internetu.

Straipsnį galite rasti čia.