Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Mamografas

Naujiena Rezus.lt klinikoje – mamografinis krūtų tyrimas naujausia 2022 metų gamybos skaitmenine “HELIANTHUS C” mamografine sistema, kuri leidžia saugiai ir paprastai diagnozuoti vėžį.

Pagal programą moterims tirti naudojama mamografija – rentgeninis krūties tyrimo būdas, leidžiantis aptikti net labai mažų matmenų navikinį darinį krūtyje. Tai neskausmingas, saugus ir efektyvus tyrimas. Vadovaudamasis programa šeimos gydytojas 1 kartą kas 2 metus kviečia 50–69 (imtinai) metų moteris atlikti šį tyrimą. Siuntimą tyrimui ir apie tyrimo rezultatus praneš šeimos gydytojas. Programa finansuojama PSDF lėšomis, todėl šios programos paslaugos bus suteiktos NEMOKAMAI.

Krūties vėžys gali užklupti bet kurią moterį, todėl kiekvienai būtina reguliariai profilaktiškai pasitikrinti. Krūties vėžio rizika siejama su daug veiksnių – nuo genetinių iki gyvenimo būdo, kuris priklauso nuo mūsų sąmoningumo. 5–10 proc. krūties vėžio atvejų kyla dėl genų mutacijų, kurios yra paveldimos. Rizika susirgti krūties vėžiu didesnė negimdžiusioms ar vėlai gimdžiusioms moterims, taip pat ilgiau nei 5 metus naudojančioms pakaitinę hormonų terapiją, ilgiau nei 10 metų vartojančioms kontraceptikus. Didesnė rizika siejama ir su ankstyva menstruacijų ciklo pradžia bei vėlyva menopauze

Svarbu žinoti, kad aptikus krūties vėžį ankstyvos stadijos, jį galima visiškai išgydyti. Mamografijos tyrimai padeda diagnozuoti krūtų audinio piktybinius ir gerybinius pakitimus.

Kviečiame pasitikrinti ir jaustis ramai visus metus.

Kam rekomenduojama atlikti mamografijos tyrimą?

  • Vyresnėms nei 40 metų moterims, 2 kartus per metus.
  • Moterims, kurių šeimos istorijoje yra sirgusių krūties vėžiu.

Jaunesnės ar vyresnės nei programos nustatyto amžiaus moterys Rezus.lt klinikoje mamografijos tyrimą gali atlikti mokamai. Ypatingą dėmesį turi atkreipti tos moterys, kurių giminėje buvo krūties vėžio atvejų (sirgo mama, močiutė, sesuo). Joms mamografinį tyrimą galima atlikti net ir 5-eriais metais anksčiau, nei jos giminaitei buvo nustatyta ši diagnozė. Be to, šį tyrimą BŪTINA ATLIKTI IR PRIEŠ PRADEDANT PAKAITINĘ HORMONŲ TERAPIJĄ.

Kaip pasiruošti mamografijos tyrimui?

Specialiai pasirengti mamografijos tyrimui nereikia, tik vertėtų žinoti, kad mamogramos informatyviausios, kai daromos praėjus apie 10 dienų nuo menstruacijų, mamografijos nuotraukas visuomet vertina 2 gydytojai specialistai. Taip pat, rekomenduojama tyrimo dieną nenaudoti deozodorantų ar antipersperantų.

Kam tyrimas nerekomenduojamas?

Kaip ir bet kuris kitas rentgenologinis tyrimas, mamografija neatliekama nėštumo metu. Taip pat tyrimas netinkamas labai jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys tankus, blogai praleidžia rentgeno spindulius.

Paslauga teikiama adresu Gumbinės g. 33C

Tyrimai atliekami: I – V | 08:30 – 17:30

Atsakingas požiūris