I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Kokybiškos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose – Rezus.lt specialistai pasiruošę padėti

Prieš metus startavusi naujovė – ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (arba kitaip – ASPN) – sulaukia vis didesnio gyventojų susidomėjimo, o daugeliui pacientų ši paslauga ne tik palengvina sveikimą, bet ir prisideda prie geresnės psichologinės būklės bei medicinos paslaugų tęstinumo užtikrinimo. Sėkmingas gydymas bei kitos slaugos paslaugos priklauso nuo patyrusių specialistų, kurie lanko pacientą namuose. Tad kaip pasirinkti kokybiškiausias ASPN teikiančią įmonę, atsako profesionalias slaugos paslaugas teikianti įmonė „Rezus.lt“.

Svarbiausia kokybė ir patyrę specialistai

ASPN – tai licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurios yra teikiamos kliento namuose. Kitaip tariant, gyventojai, kurie turi judėjimo negalią, serga sudėtingomis lėtinėmis ligomis, turi lėtinių ligų, patyrė traumą ar dėl kitų priežasčių laikinai negali pasirūpinti savimi, gali gauti sveikatos priežiūros paslaugas namuose. Nesvarbu, ar reikia sulašinti lašines, paimti kraujo tyrimams, atlikti kineziterapines mankštas, ar paprasčiausiai pasirūpinti gulinčio paciento higiena, žaizdų perrišimu bei atlikti kitas ambulatorines sveikatos priežiūros procedūras, – Visas šias slaugos paslaugas paciento namuose gali atlikti patyrę savo srities profesionalai.

Slaugos paslaugas namuose įgyvendina pirminės sveikatos priežiūros centrai arba licencijas šias paslaugas teikti turinčios įstaigos, pavyzdžiui, UAB „Rezus.lt“. Pacientas gali pats pasirinkti, kurios įstaigos specialistų ASPN pageidauja. Bet kuriuo atveju šeimos gydytojo paskirtos ambulatorinės sveikatos paslaugos namuose visiems pacientams – nemokamos, nesvarbu, kurios įstaigos specialistus ligonis nuspręstų pasirinkti.

„Senyvo amžiaus žmonės, ypač turintys lėtinių ligų, dažniausiai gauna ASPN. Tai nebūtinai yra sunkių būklių kamuojami žmonės. Galbūt senoliui sudėtinga atvykti dažniems kraujo tyrimams, galbūt nėra artimųjų, kurie padėtų jį prižiūrėti. Labai svarbu, kad į namus atvykstantis specialistas atlieptų paciento poreikius. Mūsų „Rezus.lt“ komanda ne tik atlieka medicinines procedūras, bet dažnai ir pabendrauja su klientais, padrąsina juos. Juk sergančiam žmogui reikalinga ne tik medicininė priežiūra, bet ir geras žodis, malonus aptarnavimas. Jis turi pasitikėti medicinos darbuotojais, nesijausti vienišas ir užmirštas“, – sako UAB „Rezus.lt“ slaugos paslaugų koordinatorė D. Dobrovolskienė.

Kas gali pretenduoti gauti ASPN?

ASPN gali gauti visi pacientai, kuriems pagal slaugos paslaugų vertinimo klausimyną yra nustatomas slaugos poreikis. Šį klausimyną paciento vertinimui turi visi šeimos gydytojai ir pagal pageidavimą gali įvertinti ligonio būklę. Taip pat ASPN gali būti teikiamos ir po dienos chirurgijos paslaugų, traumų ir panašiai, jei žmogus laikinai nesugeba savimi pasirūpinti.

„ASPN paslaugas užtikrina patyrę specialistai – slaugytoja, slaugytojos padėjėjas arba kineziterapeutas. Ypač didelis poreikis yra kineziterapijos paslaugų, džiaugiamės, kad gausi „Rezus.lt“ specialistų komanda sėkmingai dirba su pacientais, padeda jiems vėl judėti, vaikščioti. Užtikriname, kad vos per 5 darbo dienas nuo šeimos gydytojo siuntimo ASPN mūsų darbuotojai apsilankytų paciento namuose. Kiekvienas vizitas yra iš anksto suplanuojamas ir suderinamas su žmogumi“, – sako D. Dobrovolskienė.

Įmonė „Rezus.lt“ turi didelę komandą patyrusių specialistų, kurie ASPN teikia ne tik Šiaulių mieste, bet ir Mažeikiuose, Joniškyje, o artimiausiu metu planuoja paslaugas teikti ir Panevėžyje.

„Šeimos gydytojas nurodo, koks yra kiekvieno paciento slaugos poreikis – mažas (52 vizitai per metus), vidutinis (165 vizitai per metus) ar didelis (260 vizitų per metus). Pagal tai priklauso, kaip dažnai mūsų specialistai lankosi jų namuose. Tačiau ir patys pacientai turėtų pasirinkti specialistus, kuriais pasitikėtų, juk abipusis supratimas – labai svarbu“, – pabrėžia D. Dobrovolskienė.

Gyventojai, norintys gauti ambulatorines slaugos paslaugas namuose, turėtų pirmiausia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Gavus siuntimą ASPN, pacientas gali rinktis iš šeimos gydytojų centro siūlomų specialistų arba kitų slaugos paslaugas teikiančių įmonių.