Dėmesio! Informuojame, kad šiuo metu neaptarnaujame klientų, kuponus įsigijusių iš UAB ,,Beta Media", nes neturime galimybės patikrinti kuponų validumo. Kuponų turėtojus visais klausimais raginame kreiptis į pardavėją UAB „Beta media“ adresu info@betamedia.lt .

Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Covid-19 tyrimai

Covid-19 virusas nusinešė tūkstančių lietuvių gyvybes, todėl pajutus net ir menkiausius simptomus yra labai svarbu laiku atlikti tyrimus. Šiame straipsnyje pateikiame informaciją, kuri padės lengviau suprasti, kokie Covid-19 tyrimai jums rekomenduojami atlikti.

Covid tyrimų svarba

Prieš trejus metus Lietuvą sukaustęs Covid-19 virusas iš mūsų šalies nesitraukia ir dabar. Sergančiųjų koronavirusu atvejų skaičius vis šokteli atvėsus ar besikeičiant orams, todėl jį yra labai lengva sumaišyti su paprastu peršalimu. Laiku atlikus Covid-19 tyrimus ir pritaikius reikiamą gydymą, galima lengviau išvengti skaudžių pasekmių ar net mirties.

Covid-19 tyrimų tipai

Šiuo metu yra atliekami dviejų tipų Covid-19 tyrimai:

SARS-CoV-2 PGR (molekulinis) tyrimas. Jis atliekamas iš nosiaryklės ir tinkamas ankstyvai diagnostikai.

Serologinis Covid-19 antikūnų nustatymo testas. Šio tyrimo metu nustatoma organizmo reakcija į virusą.

Kuo skiriasi šie tyrimai? Covid-19 PGR tyrimas atliekamas imant išskyras iš nosiarykles ir jo metu nustatoma, ar tiriamoje medžiagoje yra SARS-CoV-2 genetinės informacijos. Šis Covid-19 tyrimas virusą gali aptikti 2–7 dieną po užsikrėtimo.

Taikant serologinę diagnostiką, Covid-19 antikūnai nustatomi atliekant kraujo tyrimą. Sergant koronavirusu, šio tyrimo metu aptinkami virusui specifiniai imunoglobulinai M ir G (IgM ir IgG). Svarbu pabrėžti, kad teigiamas šio tyrimo rezultatas retais atvejais galimas ir sergant kitomis (ypač autoimuninėmis) ligomis, todėl siekiant tikslios diagnozės, rekomenduojama atlikti ir PGR tyrimą.

Apie Covid-19 PGR tyrimus

Covid-19 PGR tyrimas atliekamas labai paprastai ir greitai. Tyrimo metu imamas tepinėlis iš nosiaryklės. Jeigu atliekant šį tyrimą aptinkama genetinė Covid19 informacija, tuomet nustatoma, kad šiuo metu asmuo serga Covid19 virusu.

Covid PGR tyrimą rekomenduojama atlikti jaučiant simptomus, įtarus, kad sergate arba užsikrėtėte nuo sergančiojo. PGR tyrimą geriausia atlikti praėjus dviems dienoms po įtariamo kontakto su sergančiuoju.

Apie SARS-COV-2 tyrimus

SARS-COV-2 greitasis antigeno testas atliekamas taip pat greitai ir neskausmingai. Kaip ir Covid-19 PGR tyrimo metu, taip ir šio tyrimo metu imamas tepinėlis iš nosiaryklės. Jeigu SARS-COV-2 tyrimas parodo, kad organizme aptinkama tam tikras Covid 19 antigenų kiekis, diagnozuojama, kad asmuo šiuo metu serga Covid19 infekcija.

SARS-COV-2 tyrimą rekomenduojama atlikti per tris dienas nuo simptomų pradžios arba per septynias dienas, turėjus kontaktą su užsikrėtusiuoju ar įtariamu užsikrėtus Covid 19 virusu.

Apie antikūnų tyrimus

Serologinis Covid-19 tyrimas atliekamas imant kraujo mėginį. Šis tyrimas parodo, ar asmuo yra persirgęs Covid 19. Teigiamu atveju kraujyje randama Covid 19 antikūnų, atsirandančių persirgus koronavirusu.

Covid antikūnų tyrimas atliekamas, kai nejaučiama simptomų, tačiau įtariama, kad buvo galima persirgti Covid 19 virusu arba ne anksčiau nei po keturiolikos dienų nuo buvusių Covid simptomų pradžios.

Covid 19 PGR, SARS-COV-2 ir antikūnų tyrimų kainos

Atlikti Covid PGR, SARS-COV-2 ir antikūnų tyrimus galite kraujo laboratorijoje Rezus. Nelaukite eilėje ir tyrimams užsiregistruokite jau šiandien. Mūsų laboratorijoje siūlome patrauklias kainas ir greitus tyrimų atsakymus.

Atsakingas požiūris