Mėnėsio akcijos

Akcija aterosklerozės rizikos ištyrimui


 

Aterosklerozė – sudėtinga lėtinė uždegiminė liga, kuri pažeidžia didžiąsias arterijas. Ši liga yra pagrindinė mirtingumo priežastis, nes jos komplikacijos – miokardo infarktas ir insultas dažnai baigiasi mirtimi.

Sumažėjęs HDL (gerojo cholesterolio) ir padidėjęs LDL (blogojo cholesterolio) lygis serume siejamas su padidėjusia vainikinių arterijų ligos rizika. Tačiau apolipoproteinų Apo A1 ir Apo B rodiklių lygio svyravimo nustatymas yra svarbesnis širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys nei LDL (blogojo cholesterolio) koncentracijos padidėjimas.

Apolipoproteinai Apo A1 ir Apo B – baltymai, kurie sudaro lipoproteinų daleles, atsakingi už struktūros stabilizavimą ir turi skirtingas funkcijas lipidų apykaitoje.

Apo A1 yra pagrindinis HDL apolipoproteinas, kuris labai svarbus šalinant cholesterolio perteklių iš organizmo audinių. Sergant koronarine širdies liga Apo A1 lygis sumažėja, todėl Apo A1 tyrimas naudojamas charakterizuojant pacientus, turinčius genetinių sutrikimų, dėl kurių HDL koncentracija yra maža.

Apo B – atlieka svarbų vaidmenį pristatant cholesterolį į organizmo audinius, todėl padidėjęs Apo B lygis siejamas su padidėjusiu LDL (bloguoju cholesteroliu) ir yra aterosklerozės didelės rizikos veiksnys.

Apolipoproteinų tyrimai rekomenduojami tiems, kuriems:

  • Tiriant cholesterolį ir jo frakcijas (HDL, LDL, Triglic.) nustatomos padidėjusios koncentracijos reikšmės;
  • Asmenims, kuriems įtariami lipidų metabolizmo sutrikimai – tiems, kurie dėl tam tikros genų kombinacijos turi didelę cholesterolio koncentraciją kraujyje nuo pat gimimo, nepaisant gyvenimo būdo. Tokių žmonių pasitaiko 1 iš 200. Šiems žmonėms aterosklerozė vystosi labai anksti. Sulaukę 40 metų jie labai dažnai jau turi arba aterosklerozę kraujagyslėse ir aortos stenozę, arba net patiria infarktą. Šeiminę hipercholesterolemiją galima įtarti ir tada, kai žmogaus šeimoje būta labai ankstyvų infarktų, insultų arba kitų aterosklerozės ligos formų.

Įrodyta, kad sergant krūtinės angina ir turint žemas HDL (gerojo cholesterolio) ir Apo A1 koncentracijas – iškyla didelė miokardo infarkto rizika.

Apo B koncentracijos kiekio padidėjimas – yra miokardo infarkto veiksnys net ir tiems asmenims, kurių LDL (blogojo cholesterolio) koncentracijos lygis yra normos ribose.

Nors HDL ir LDL koncentracijos lygis yra normos ribose, bet Apo A1 – lygis žemas, o Apo B – lygis aukštas ir Apo B/Apo A1 santykis didesnis už normą – labai didelė aterosklerozės rizika.

Apo B/Apo A1 santykis – parodo cholesterolio pernešimo pusiausvyrą ir kuo tas santykis didesnis, tuo didesnė aterosklerozės rizika.

Blogiausia, kad žmonės dažnai gyvena nė nenutuokdami apie savo bėdą, kol jų neištinka infarktas ar neišsivysto kitos aterosklerozinės kilmės širdies ir kraujagyslių ligos. Todėl labai svarbu kuo greičiau sužinoti apie didelę aterosklerozės riziką ir imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias pavojingoms širdies ligoms, ankstyviems miokardo infarktams ir insultams.

KAINA – 15 €   (Be akcijos – 30 €)


-Akcija galioja iki gruodžio 31 d.
-Kraujo paėmimo kaina 2 €
-Nuolaidos nesumuojamos