Mėnėsio akcijos

Šv. Valentino dienai skirta akcija


 

Mikroelemantai:

Cinkas – gerina libido, prisideda prie prostatos funkcijos gerinimo ir skatina testosterono gamybą. Padeda palaikyti normalią odos, nagų ir plaukų būklę. Cinko perteklius pavojingas todėl, kad trukdo fosforo, geležies ir vario įsisavinimui.

Magnis – teigiamai veikia nervų sistemą, gerina dėmesio sutelkimą ir atmintį. Mažina nuovargio simptomus, stimuliuoja ir gerina nuotaiką. Magnio trūkumo simptomai: raumenų mėšlungis, akių trūkčiojimas, širdies permušimas ir kt.

Kalcis – yra svarbus sveikiems kaulams ir dantims, nervinių impulsų perdavimui ir energijos apykaitai.

Fosforas – įeina į kaulų ir dantų sudėtį, dalyvauja baltymų sintezėje, reikalingas energijos gamybai ir apykaitos procesams, taip pat genetinės informacijos perdavimui. Fosforo stoka pasireiškia rachitu, apetito sumažėjimu, kaulų skausmais ir retėjimu, sumažėjusiu darbingumu, silpnumu. Esant fosforo pertekliui gali sutrikti magnio ir kalcio įsisavinimas.

Kalis – trūkumas gali pasireikšti sutrikusia širdies veikla, padidėjusiu kraujospūdžiu ar raumenų silpnumu, bendru nuovargiu ir nuotaikų svyravimais. Kalio perteklius pasireiškia raumenų tonuso ir širdies veiklos sutrikimais. Pavojingas inkstų ligomis sergantiems, nes didžioji dalis pašalinama su šlapimu. Dėl itin didelio kalio kiekio gali sustoti širdis.

Natris – trūkumas sutrikdo skysčių balansą organizme. Dėl natrio pertekliaus gali atsirasti per daug vandens, padidėti kraujospūdis.

Geležis – trūkumo pasekmė – anemija (mažakraujystė), kurios metu sumažėja deguonies kiekis organizme, jaučiamas silpnumas, nuovargis, silpnėja imuninė sistema. Geležies perteklius yra nuodingas ir gali sukelti įvairias kepenų, kasos, širdies ligas.